E6500 Dual Core ve R7 250 İle Oyun Testleri

Öncelikle merhabalar. PS3'den artık vazgeçip yeni nesil PC oyunlarına geçiş yapmak istedim. Haliyle PS3'ü olan insan masaüstüne önem vermiyor. İşlemcim oldukça eski. E6500 Dual Core 2.93 Ghz. 1 Çekirdek 1 Mantıksal. R7 250 aldım. Ki en doğru seçimi yaptım. İşlemci bu ekran kartına bile hakkını vermiyor. Monitörüm Asus VS239H IPS monitör. Haliyle 1920x1080 oynamak istiyorum. Tabii kide sonuçlar hüsran. GTA V testi işlemciden geçmedi. Aynı ekran kartının testini zaten Technopat'ın videosunu da videomda gösterdim. Ekran kartından neredeyse verim alamıyorum. Gelin sonuçlara göz atalım. Video kalitesi 1080P izlerseniz sıkıntı yok. LG G2 ile çektim, sebebi; Bandicam, Fraps gibi programlar gerçek değerlerde sonuçları kaydetmiyor. Oyunu daha da yavaşlatıyor.
GTA V TEST ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
TRİNE 2 ve PES 2015 TEST ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
NFS MW2012 TEST ;
Resmen işlemcinin önemi adlı kamu spotunu çekmiş bulunmaktayım. Ekran kartı her zaman kurtarmıyor. Düşüncelerinizi almak isterim. Özellikle GTA V testi için. Hem işlemcileri eski nesil olan arkadaşlara da yardımcı olacağını düşünüyorum. İsterseniz başka oyunları da çekebilirim. Hitman, Mafia II, L4D2, CS:GO, Payday testlerini de yapabilirim. Bu oyunlarda 1080p akıcı 27-30 FPS arası lowda oynayabiliyorum. Çoğu da Max settingse geliyor. Sonuçta eski oyunlar. İşlemci yük bindirmiyor. En iyi performans LoL'de yine de. ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun yok. :) Windows 8.1. CSGO maçlarında 120 fps gördüğüm oluyor ama smoke vs. geldiğinde dediğim değerlere düşüyor. Her şey güncel onu soracaksan. CSGO işlemci tabanlı oyun. Diğer oyunlarda hiç sorun yok BF4 high oynadığım oldu.
Bf4 multiplayer ile mi high oynadın?

Bende de E6600 Pentium Dual core var R7 240 2Gb Asus ekran kartı aldım 1 ay önce. Bf3 bende gayet akıcı çalışıyor. Multiplayer 64 kişilik servera giriyorum low ayarlarda 40-45 arası fps alıyorum. Arada ram kısıtlılığından dolayı takılmalar yaşıyorum başka bir sorunum yok. Sp modunda ultra ayarlarda anti aliasing 2x şeklinde motion blur kapalı gayet akıcı oynuyorum patlamaların çatışmaların olduğu yerlerde takılmalar oluyordu buda ram kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum. Çözünürlüğüm 1366*768 bu kart ve işlemciler için 720p monitörler tercih edilmelidir bence. İşlemcini anakart üzerinden %5- %10 değerler ile O.C yapıp fan hızını artırırsan Bf3 sıkıntın çözülebilir ısı değerlerini de kontrol et Bf3 donmamalı senin bilgisayarında.
Arkadaşım bende o çözünürlükde sorun yaşamam. 1920*1080 ayarlarda test ediyoruz. Bende bilirim o ayarları yapmayı zaten oyun ilk açtığım o ayarlarla geldi.

Sisteminizin powerını (psu) bizimle paylaşır mısınız ?
300 W Casper Kasası.

Bende Core 2 Quad var aynı sorun çıkar mı 4 çekirdek Q6600
E6xx serisine göre daha iyi performans alırsın. 1920*1080 hiç olmadı 1280*720 yani HD oynarsın. Arkadaşlar setting de low veya high olması birşey değiştirmez. Monitör HD ise ; örneğin benim IPS 23" FULL HD , ya 1280*720 yada 1920*1080 oynarsam görüntü güzel geliyor. Bu ayarlarda low da bile olsa , görüntü sizi tatmin ediyor. Fakat 1280*1024 very high oynasan ne olucak. Amaç HD oynamak.

Amacın Hd oynamaksa işlemcini yükselt yeni çıkan oyunları o işlemci ile Full Hd oynayamazsın.
Bak resimde iki klasör var , biri 1920*1080 HD oynadığım oyunlar diğer klasörde oynadığım ama çözünürlüğü düşürmek zorunda kaldığım oyunlar. Yeni çıkması önemli değil eski oyunmuş yeni oyunmuş. Eski oyunları açamadığım oldu bu işlemci ekran kartı ile , şuan yeni çıkan oyunu yüklerim açar (HD). önemli olan işlemciye yük bindiren oyunları açmaması örneğin GTA IV(2007) yenimi hayır. Fakat işlemci sömürüyor. GTA V ide açmıyor. (2015) Anlatmak istediğim şey, PS3 ile hep sadece ps'ye çıkan oyunları oynadım . Eski oyunları oynayamadığım ki resimdeki oyunlara hep yeni başladım. Çünkü ps3 ü yeni satıp ekran kartı aldım. Ve klasördeki oyunları çok rahat oynayabiliyorum. Kimse bu işlemci ile 2014-2015-2016 oyunu hayali kurmasın. He Fifa16 , Pes16 açar mı bilemem. Zaten testte PES 15 Full HD açıyor. High'da.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    291,5 KB · Görüntüleme: 416
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı