Egzoz fan içeri hava verirse ne olur?

5V ARGB gibi bir ibare olmalı. Dibi beyaz plastikli 3 tane pin.

Eki Görüntüle 1471670

Jfp1' var bir tane RGB orada takılı imiş oraya taksam olur mu şu an test amaçlı farklı anakartta deniyorum da fanlar yeni geldi kontrol amaçlı çalışmıyorsa iade etmek için.

Bu.

O zaman egzoz tak geç. Hava akışını bozma.

Egzoz fanının hangi ısmı ısıyı emiyor reis iç kısmı mı dış kısmı mı?

Jfp1' var bir tane RGB orada takılı imiş oraya taksam olur mu şu an test amaçlı farklı anakartta deniyorum da fanlar yeni geldi kontrol amaçlı çalışmıyorsa iade etmek için.

Bu.
Egzoz fanının hangi ısmı ısıyı emiyor reis iç kısmı mı dış kısmı mı?

Hava akışı temel olarak bu olmalı. Yani bir yerden alır yine o doğrultuda hava akmaya devam ederek diğr yerden çıkar. Bir rüzgar tüneli oluşturman gerekir yani. Senin kasa modelin bu durum çok da düşünülerek üretilmemiş. Eski tip mantıkta maalesef. Eğer kasanın yan kapağına fan takacaksan içeriye hava üfleyecek şekilde fanı konumlandır, arkadaki fan da dışarıya hava üfleyecek şekilde olsun. Eğer kasnaın yanına fan takmayacaksan arkaya taktığın fan dışarıdan içeriye hava versin ki biraz serin havayla beslemiş olursun kasanı ve kasa içi ambiyans ısısı da düşer.

1659434706590.png

Fanın bu tarafı dışarıya hava üflüyor. İçeriye üfleyecekse bu taraf içeri gelecek değil mi?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    95,4 KB · Görüntüleme: 8
Arkadaşlar kasam çok ufak. Acaba egzoz fanını dışarıdan içeri temiz hava alacak şekilde taksam, kasanın da yan kapağını kesip 12cm fanı içeriden dışarıya sıcak havayı atacak şekilde yapsam olur mu?

Adı üstünde egzoz fanı havayı dışarı atması gerekli.

Sağını solunu kurcala, ok yönü olarak havanın nerede nereye gittiğini gösterir.

Taktım kasaya reis fan dışarı üflüyor şu an sanırım doğru taktım. Ama taktıktan sonra bilgisayar siyah ekranda kaldı bir sonra tekrar çalıştırdım kapatıp masaüstünde dondu bu sefer mouse klavye çalışmadı tekrar kapatıp açtım düzeldi şu an acaba fanı yanlış sokete mi taktım diye düşündüm ama öyle olsa fan çalışmazdı bilgisayarı açınca WattMan ayarları geri yüklebdi falan dedi korktum yav.

Bu arada bu fan RGB değil. Neden RGB girişi sordun anlamadım :D

RGB fanım vardı da onu denemek amaçlıydı 😀

Bilmiyorum ama evet yanlış takmış da olabilirsin. Dikkat etmek gerek böyle şeylerde. Her gördüğün sokete her şey takılmıyor.

Geri
Yukarı