Egzoz fan olmazsa ne olur?

190E

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Phanteks G500a kasa ile sistemimi topladım. Kasanın içeriğinde egzoz fan yokmuş öndeki 3 fan var sadece. RTX 4080 ve R7 7800x3D ile kullanıyorum. 3 haftadır egzoz fan olmadan kullanıyorum CP77 ultrada aralıksız 4 saat oynadım işlemci 75-77 dereceyi geçmedi. Sıvı soğutma olduğu için ısınmıyor da olabilir. Bu şekilde kullanabilir miyim yoksa kesinlikle alayım mı fan?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci sıcaklığınız normal ama en azından bir egzoz fanı hava sirkülasyonu içi daha iyi sonuç verir. Sıvı soğutucunun radyatörü içeride mi? Sıcak hava kasa içerisinde mi kalıyor?

İşlemci sıcaklığınız normal ama en azından bir egzoz fanı hava sirkülasyonu içi daha iyi sonuç verir. Sıvı soğutucunun radyatörü içeride mi? Sıcak hava kasa içerisinde mi kalıyor?
Evet hocam içerde. Ama bazen camı açıp elimi içeri sokuyorum abartmıyorum elim üşüyor 10 saniye tutunca. Kasanın içi buz gibi.

Evet hocam içerde. Ama bazen camı açıp elimi içeri sokuyorum abartmıyorum elim üşüyor 10 saniye tutunca. Kasanın içi buz gibi.
Yaz aylarında durum değişebilir. Bir süre daha idare edebilirsiniz ama kullanmanızda fayda var. İçeride ki özellikle radyatörden çıkan sıcak havanın en azından bir fan ile atılması taraftarıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı