Ryzen 5 7600X BIOS'ta 95-100 derece

Unstained

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Ryzen 5 7600X işlemci, MSI B650 Gaming Plus anakartım mevcut. Soğutucu Lian Li Galahad 360. Anakartın kendi plastik bloğuna montaj yapıyorum ayrıca AM5 için ayrı alt braketi yok. Daha Windows bile yükleyemedim. BIOS'a girdiğimde işlemcinin 95-100 dereceye çıktığını görüyorum (45-50 vsden başlıyor saniyede 1 derece artıp 95-100 gidiyor). Soğutucuyu 3 defa sök tak yaptım oturmuyor mu diye? En sona macun izinden yüzeyine oturduğunu görüyorum. Soğutucu 6700K işlemci ve ASUS Z170 Pro Gaming anakart ile çalışan bir soğutucuydu, yeni sistemde anakart, ekran kartı, işlemci ve belleği değiştirdim. Güç kaynağım Seasonic 1050W Gold. Pompa ve fanlar çalışıyor en azından BIOS'ta pompa 3300 devir fanları Full devir gösteriyor. Fanları görüyorum, pompayı da titreşim ve su sesi ile çalıştığını düşünüyorum. Yani 1 saat önce çalışan pompa anakart işlemci değiştirirken bozulmuş olabilir mi bilemedim.

Farklılık olarak anakart CPU güç girişi 2 adet 8 pin. Ekran kartına 2x8 PIN'i tek kablo yerine 2 ayrı kablo ile 8 pin bağladım.

Görüşlerinizi alabilir miyim?

Aynı işlemciyi kullanıyoruz, Anakartımız sadece farklı, değerleriniz çok yüksek. BIOS'tan ziyade boştaki değerlere bakar mısınız?

Anakartın kendi plastik bloğuna derken nasıl bir şey o fotoğraf var mı

Merhaba arkadaşlar, Ryzen 5 7600X işlemci, MSI B650 Gaming Plus anakartım mevcut. Soğutucu Lian Li Galahad 360. Anakartın kendi plastik bloğuna montaj yapıyorum ayrıca AM5 için ayrı alt braketi yok. Daha Windows bile yükleyemedim. BIOS'a girdiğimde işlemcinin 95-100 dereceye çıktığını görüyorum (45-50 vsden başlıyor saniyede 1 derece artıp 95-100 gidiyor).
Burda işlemci hiç soğumuyor gözüküyor. Yani soğutucu ya tam oturmuyor yada termal macun yok soğutucuda

Siz yazınca fark ettim, merak ettim açıkçası umarım aklıma gelen montajı yapmamıştır :)
Benimde aklıma bir şey geliyor eğerki onu yaptıysa soğutucu işlemciye oturmamıştır

Siz yazınca fark ettim, merak ettim açıkçası umarım aklıma gelen montajı yapmamıştır :)
Bunu kastediyordur başka açıklaması yok.

1715783721235.png

Ayrıca bu videoyu izle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu kastediyordur başka açıklaması yok.

Eki Görüntüle 2196164

Ayrıca bu videoyu izle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet aynen anakartta ki bu plastik parçaya takıyorum. Videoda ki gibi yapıyorum montajı. Dediğim gibi 3 defa yaptım. Macun var. Anakart yada işlemcide sorun olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı