Ehliyet için sağlık raporu almak?

serkan5101

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ehliyet dosyam açıldı görevliler sağlık ocağından alabileceğimi söylediler acaba sağlık ocağına gittiğimizde kan tahlili falan alınıyor mu acaba?

Merhaba arkadaşlar ehliyet dosyam açıldı görevliler sağlık ocağından alabileceğimi söylediler acaba sağlık ocağına gittiğimizde kan tahlili falan alınıyor mu acaba?

Hocam benim hekimim bana e-Devlet'ten kişisel sağlık formu başvurusu yaptırdı sonra kendisi onu imzalayıp verdi kan grubunu biliyorsan gerek yok. Ben bilmediğim ve üstüne e nabizda ne yazariyorsa onu yazdığım için şu an çok şüphe içerisindeyim.

Hocam benim hekimim bana e-Devlet'ten kişisel sağlık formu başvurusu yaptırdı sonra kendisi onu imzalayıp verdi kan grubunu biliyorsan gerek yok. Ben bilmediğim ve üstüne e nabizda ne yazariyorsa onu yazdığım için şu an çok şüphe içerisindeyim.

Hocam bilmiyorsanız niye demediniz ki?

kan grubumu bende bilmiyorum hocam.

Merhaba,önce sizden kan grubunuz için kan alınacak daha sonra sağlık durumunuz ile ilgili bir kaç soru soracaklar kronik bir rahatsızlığınız var mı ? Kullandığınız ilaçlar gibi vb. Daha sonra görme testi,gözü kapalı yürüme testi,el bilek hareket testi yapılacak(Her doktor yapmıyor ama işini düzgün yapanlar bu testleri uygulayacaktır) Eğer bir rahatsızlığınız tespit edilirse görme bozukluğu gibi sizi bu konuyla ilgili uzman hekime yönlendirecekler.Yani eğer kan tahlili gerektiren bir sağlık sorununuz yoksa sizden talep etmezler ama başlangıçta kan gurubu için kan almaları şarttır ve zorunludur.

Merhaba, önce sizden kan grubunuz için kan alınacak daha sonra sağlık durumunuz ile ilgili birkaç soru soracaklar kronik bir rahatsızlığınız var mı? Kullandığınız ilaçlar gibi vb. Daha sonra görme testi, gözü kapalı yürüme testi, el bilek hareket testi yapılacak(Her doktor yapmıyor ama işini düzgün yapanlar bu testleri uygulayacaktır) Eğer bir rahatsızlığınız tespit edilirse görme bozukluğu gibi sizi bu konuyla ilgili uzman hekime yönlendirecekler. Yani eğer kan tahlili gerektiren bir sağlık sorununuz yoksa sizden talep etmezler ama başlangıçta kan gurubu için kan almaları şarttır ve zorunludur.

Teşekkürler hocam

Hocam benim e-Devlet'te kan grubu kısmında yazıyordu bende o sandım sosyalde konu açtım onun hakkında hatta bütün arkadaşlar kan grubu dedi sonradan. Ehliyeti almamıza daha çok var düzeltebilirim eğer yanlışsa benimki.

Hocam benim e devletimde öyle bir yer yok

Teşekkürler hocam

Hocam benim e devletimde öyle bir yer yok
Rica ederim.Hocam e-devlet üzerinden kan grubunuzu eğer tahlil yaptırmadıysanız göremezsiniz.Kan tahlilinden sonra e-nabızdan veya e-devlet üzerinden görüntüleyebilirsiniz ama doğduğumuzda bakılan bir şeyin e-devlette ve yeni kimliklerde bulunmaması çok saçma bir durum.

Rica ederim. Hocam e-Devlet üzerinden kan grubunuzu eğer tahlil yaptırmadıysanız göremezsiniz. Kan tahlilinden sonra e-Nabız'dan veya e-Devlet üzerinden görüntüleyebilirsiniz ama doğduğumuzda bakılan bir şeyin e-Devlet'te ve yeni kimliklerde bulunmaması çok saçma bir durum.

Hocam rahatsız ediyorum ama bir de bende astigmat var bu duruma ehliyetime engel olur mu acba?

Hocam rahatsız ediyorum ama bir de bende astigmat var bu duruma ehliyetime engel olur mu acba?
Hocam eğer sağlık raporu için gittiğiniz hekimin yaptığı görme testini(harfleri uzaktan okutuyorlar) geçebilirseniz astigmatınız olduğunu bilmeyecektir bile ama eğer okuyamazsanız göz doktoruna yönlendirir,tabii ki bu ehliyet almanıza engel değildir sadece gözlükle araba kullanmak zorunda kalırsınız ama zaten trafik polislerinin bu konuda çok hassas davranmadığını tahmin ediyorum.Şahsen bende yeni aldım ve görme testini gözlüksüz geçemedim,gözlük takıp tekrar gittiğimde hekim rapora gözlüklü yazdı.

Geri
Yukarı