Ekran çözünürlüğü düştü ve yükseltemiyorum

MehmetcanFrie

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese günaydın. Dün hiçbir sorun yoktu monitör'de sabah açtığımda ise çözünürlük düşmüş. Arttırdığım zaman ise "Windows ekranınızın çözünürlüğünü bu değere değiştirmedi." diyor, bilen varsa yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü sorunu gibi geldi bana. Tüm sistemin nedir ? Ekran kartını DDU ile silip güncel sürücüyü yükleyip dener misin ?
Herşeyi yaptım olmuyor denetim masasından özel çözünürlük yaptım desteklediği kadar şimdide ekran pembe oldu. Sistemim Rtx 3050-ryzen 5 5500- B450MK anakart -16 GB ram- 500 GB ssd

Ekran kartını doğru tanımış mı sistem? Aygıt yönteisi kısmından NVIDIA GPU'ya çift tıklayıp görsel gönderir misin?
Bir de monitör tam modeli ve önceki kullandığınız çözünürlük nedir?

Mal gibi VGA dönüştürücüyu kırdım, şimdi ekran da gelmiyor. Yeni almak zorundayım.

Bende de tam olarak burada belirtilen durum oldu, bir anda açtım çözünürlük düştü, güncelleme aradım ancak bulamadı manuel olarak NVIDIA sitesinden sürücü güncellemesi indirip kurdum yine de fayda etmedi, sonra Aygıt Yöneticisi'nden sürücüyu uninstall yaptım, 1-2sn düzeldi sonra yine çözünürlük bozuldu. Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler.

Şimdi çözdüm, yukarıdaki adımları yaptıktan sonra display settings (görüntü ayarları) girince belirttiğim çözünürlüğe tekrar yükseltince düzeldi. Umarım birilerine faydam olabilir bu sayede.

Dosya Ekleri

• 2024-04-28_19-56-09.jpg
    2024-04-28_19-56-09.jpg
    185,1 KB · Görüntüleme: 10
  • 22222.jpg
    22222.jpg
    90,9 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

Geri
Yukarı