Ekran kartı hatası, kablolama sorunundan mı kaynaklı?

Elbetbirgün09

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartında hata alıyorum. Açarken kabloları yakın gibi bir şey diyor. Ekran kartı kablolosu takılı olduğu halde böyle sıkıntı yaşıyorum ve PC açılırken ekran kartının fanları da çalışıyor ama o siyah ekran veriyor. O yazı çıkıyor kalıyor. Güç kaynağını değiştirmekten başka aklıma bir şey gelmiyor.

Dosya Ekleri

• IMG-20240504-WA0003.jpg
    IMG-20240504-WA0003.jpg
    158,2 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG-20240504-WA0002.jpg
    IMG-20240504-WA0002.jpg
    40,4 KB · Görüntüleme: 34
Arkadaşlar ekran kartında hata alıyorum. Açarken kabloları yakın gibi bir şey diyor. Ekran kartı kablolosu takılı olduğu halde böyle sıkıntı yaşıyorum ve PC açılırken ekran kartının fanları da çalışıyor ama o siyah ekran veriyor. O yazı çıkıyor kalıyor. Güç kaynağını değiştirmekten başka aklıma bir şey gelmiyor.

Kablolarda veya ekran kartının soketlerinde sorun var.

Ekran kartına taktığınız soketin kablolarına bakılırsa bu CPU güç soketi, o dört sarı kablonun biri siyah olur.

Eklemerle düzeltildiyse, temassızlık vardır.

Ekran kartına taktığınız soketin kablolarına bakılırsa bu CPU güç soketi, o dört sarı kablonun biri siyah olur.

Eklemerle düzeltildiyse, temassızlık vardır.
5 sarı ve 5 siyah mevcut hocam kırmıcı olduna aldanma sıyah la ekleme yaptım çünkü 2 pın bos kalıyodu bende ekleme yaptım kablolarda sıkıntı yok hepsını bugun bantlarını cozup kesıp tekrar baglayıp bantladım

Kablolarda veya ekran kartının soketlerinde sorun var.
Kablolarda sıkımtı yok ama soket ne gibi sıkıntı olabılır acaba bilmedimden soruyom yanlıl anlama beni hocam

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı