Ekran Kartı Isınması ASUS R9 270

Birde Aida64 sistem kararlılık testinde sadece GPU seçip teste başlayınca masaüstü sağtık yenile yaparken donmalar ile karşılaşıyorum.

Programlar geç geliyor vs.

Bunun nedeni nedir ?
Çünkü test yaparken bilgisayarın bileşenleri ağır yük altında olur. Buda normaldir. Ayrıca başlatma ayarlarından gereksiz uygulamaları kapatırsanız faydası olabilir. Windows 7 için Çalıştır>msconfig.exe. Windows 8 için Görev Yöneticisi.

Çünkü test yaparken bilgisayarın bileşenleri ağır yük altında olur. Buda normaldir. Ayrıca başlatma ayarlarından gereksiz uygulamaları kapatırsanız faydası olabilir. Windows 7 için Çalıştır>msconfig.exe. Windows 8 için Görev Yöneticisi.

SSD kullanıyorum gerek yok.

Win 8.1 kurulu.

Ama sadece GPU seçince kasma yapıyor.

Onun haricinde problem yok.

Dostum ilk bir saat içinde max sıcaklık kaç oluyor 80 i geçmiyor ise sıkıntı yoktur.
Birde yaz aylarındayız malum sıcaklık 30-38 derece bu değerler normal.
Sapphire alsaydın bir nebze daha iyi olurdu. Sapphire r serisinin ustasıdır.

1 saat boyunca şimdi teste sokucam bakıcam kaçta kalıcak.

Dostum ilk bir saat içinde max sıcaklık kaç oluyor 80 i geçmiyor ise sıkıntı yoktur.
Birde yaz aylarındayız malum sıcaklık 30-38 derece bu değerler normal.
Sapphire alsaydın bir nebze daha iyi olurdu. Sapphire r serisinin ustasıdır.

1 saatten fazla çalıştırdım.

SSD hariç tüm kutucukları işaretledim.

Ekran Kartı Sıcaklık : 72 ° geçmedi.

1 saat boyunca şimdi teste sokacağım bakalım kaçta kalacak.

1 saatten fazla çalıştırdım.

SSD hariç tüm kutucukları işaretledim.

Ekran Kartı Sıcaklık : 72 ° geçmedi.

Bizim erime noktasına geldiğimiz bu havalarda AMD bir kart için 72 çok iyi bir sıcaklık. Rahat olsun için. Benim oyunda soğuk günlerde 55 dereceyi geçmeyen kartım 60-62 oluyor. Halden anlamak lazım biraz, malum sıcaklar. Rahat olsun için. Sıkıntı etme, oyun keyfine bak.

Bende ayni kart var. Zalman Z3 Plus'ın 4 fanina rağmen bosta 35, Cs.GO'da 65 derece oluyor. Ama senin icin yarin ne kadar surede 65'e cikiyor bakarim.

Kontrolcu dugmenin calisip calismadigini anlamak zor. Yani ben anlayamadim. Ama fanlar dusukteyken 35 C fanlar yuksekteyken 34 C goruyorum GPU Tweak monitorunde.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı