Ekran Kartımın DVI Çıkışını Nasıl Aktif Edebilirim?

Mehmet Çinar

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım AMD Radeon HD5500 Series.
VGA çıkışından görüntü alıyorum ama DVI dan alamıyorum. Onu aktif etmek istiyor sanırım. Onu nasıl aktif edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
VGA çıkışından görüntü alamamanın sebebi anakartınızın on board vga desteklememesidir. Direkt taktığında vga devre dışı kaldığından dvi dan görüntü alırsınız.

Ozan.
Sadece DVI çıkışına bağladığım zaman da görüntü gelmiyor.

Yusuf.
Ben ekran kartından alacağım ekran kartının VGA çıkışı ve anakartın VGA çıkışından aynı anda alabiliyorum iki masa üstü ne ayırabiliyorum
ama ekran kartının sadece DVI çıkışından bile alamıyorum onu anakartın VGA çıkışı gibi aktif etmek istiyor bence ama nasıl olduğunu bulamadım.

Bekir.
Evet öyle yapacağım TV ye bağlayacağım ve TV nin sadece VGA girişi mevcut.

O zaman monitöre nasıl vereceğim görüntü DVI çıkışı monitörede görüntü vermiyor ve TV ye görüntü aktaracağım kabloyu internet kablosundan kendim yaptım VGA kafasını bağlayarak. VGA çıkışı analog olduğundan görüntü kaybına uğruyor DVI çıkışından dan dijital çıktığı için görüntü kaybı olmayacağını düşündüm.
(DVI çıkışı monitörün orjinal kablosuyla bağladığımda da görmüyor)

arkadaşlar bi yardımcı olun 3 gündür kafayı yiyecem
ekran kartında vga ve dvı çıkışı var tv ye bağlamak istiyorum ama tv de hdmı giriş var
dvı to hdmı çevirici aldım ve hdm kablo ilede tv ye bağladım ama ne yaptıysam sinyal yok diyor
acaba nerde yanlış yapıyorum

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı