Ekrandaki siyah nokta ölü piksel midir?

6Miller8

Decapat
Makaleler
1
Öncelikle selam. LG22mk TN panel monitörüm var daha alalı 1 ay oldu ve ekranda ölü piksel var ya da öyle düşünüyorum. Çünkü ekran görüntüsü aldığımda o siyah nokta kayboluyor. Hep aynı yerde. Bunu garantiye yollasam değiştirirler mi? 1 ay geçti aradan çünkü. Ama garanti belgem var.

Ekran Görüntüsü (2).png

IMG_20221016_013051.jpg

IMG_20221016_011813.jpg

Ölü piksel gibi görünmüyor. Panel içerisinde toz kalmış olma ihtimali yüksek.

Onu nasıl halledecez
Tozun yakınına bir yapışkan yapıştır ve bir parmağınla yapışkanı çekerken diğer parmağınla da hafifçe vur. İnatçı bir toz değilse bir süre sonra düşüyor ordan.

Bu yöntemle defalarca toz düşürmüşlüğüm var.

Öncelikle selam. LG22mk TN panel monitörüm var daha alalı 1 ay oldu ve ekranda ölü piksel var ya da öyle düşünüyorum. Çünkü ekran görüntüsü aldığımda o siyah nokta kayboluyor. Hep aynı yerde. Bunu garantiye yollasam değiştirirler mi? 1 ay geçti aradan çünkü. Ama garanti belgem var.

Eki Görüntüle 1545207

Eki Görüntüle 1545208

Eki Görüntüle 1545209

Merhaba, ben MSI Servispoint'inde çalışan bir yetkiliyim. Bunlarca bu kadar vaka gördüm ama 1 tane için değişim yapmazlar. Tabii ki burada demek istediğim siz haksızsınız demiyorum ama servisler 1 ölü pikseli kabul etmiyor, en az 3 veya 5 piksel ölü olmasi gerekiyor firmalara göre. LG'ye işim düştüğü zaman ise o günleri hatırlamak bile istemiyorum. Adam normal deyip geri gönderiyordu beni hep. THH'yr başvurun ya da LG'nin CEO'suna e-posta ile ulaşabiliyorsunuz LG e-posta gönder, Google'a yazın. Orada seçenekler olacak ama CEO'su bile fayda etmiyor, emin olun yardım etmiyorlar. Servise verin diyorlar, inceleyim diyorlar, servis normalse normal diyorlar.

Saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı