Ekrandaki siyah nokta ölü piksel midir?

Ölü piksel gibi görünmüyor. Panel içerisinde toz kalmış olma ihtimali yüksek.
Merhaba bu görseldeki pikselde toz kalmış olabilir mi? Ölü olmadığı net belli fakat soluk olduğu için uzaktan belli oluyor. Ölmeye yakın, sönük bir pixel de olabilir tabi.

Dosya Ekleri

• IMG_20221016_140505.jpg
    IMG_20221016_140505.jpg
    250,7 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_2022-10-16-14-07-03-191_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-10-16-14-07-03-191_com.miui.gallery.jpg
    102,7 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba, ben MSI Servispoint'inde çalışan bir yetkiliyim. Bunlarca bu kadar vaka gördüm ama 1 tane için değişim yapmazlar. Tabii ki burada demek istediğim siz haksızsınız demiyorum ama servisler 1 ölü pikseli kabul etmiyor, en az 3 veya 5 piksel ölü olmasi gerekiyor firmalara göre. LG'ye işim düştüğü zaman ise o günleri hatırlamak bile istemiyorum. Adam normal deyip geri gönderiyordu beni hep. THH'yr başvurun ya da LG'nin CEO'suna e-posta ile ulaşabiliyorsunuz LG e-posta gönder, Google'a yazın. Orada seçenekler olacak ama CEO'su bile fayda etmiyor, emin olun yardım etmiyorlar. Servise verin diyorlar, inceleyim diyorlar, servis normalse normal diyorlar.

Saygılar...
Teşekkürler o zaman iade mantıksız

Merhaba bu görseldeki pikselde toz kalmış olabilir mi? Ölü olmadığı net belli fakat soluk olduğu için uzaktan belli oluyor. Ölmeye yakın, sönük bir pixel de olabilir tabi.
Ben pikselin bir kısmının sorunlu olduğunu hiç görmedim. Pikselde bir sorun varsa pikselin tamamında olması gerekiyor. Onun dışındaki durumlar toz ya da leke gibi şeyler olabilir. Muhtemelen de öyledir.

Geri
Yukarı