Elden Ring'den sonra Souls-Like oyun önerisi

anladam

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yakın zamanda arkadaşlarımın zoruyla Elden Ring başladım ve 3 4 günde 10'ar saatlerle falan Elden Ring oynadım. 50-60 saatten sonra da oyunu salıp Lise of P'ye geçtim ve bir 20-25 saat ile de onu bitirip bıraktım. Şimdi dostlar soruyorum sizlere, bu tarz başka oyun önerileriniz var mıdır? Dark Souls 1 çok eski mi yoksa hala oynanır mı? Elden Ring'deki kadar kolay yoldan bosslara gidemediğimiz için çok sıkılır mıyım? Yoksa Dark Souls 3 mü oynamalıyım? Farklı önerilere de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elden Ring ve Dark Souls Benzeri Oyun Önerileri
Elden Ring'den hoşlandıysanız:

Star Wars Jedi: Fallen Order: Souls benzeri zorlayıcı dövüş sistemi ve Metroidvania tarzı keşif sunan bir aksiyon-macera oyunu.
Nioh 2: Japon mitolojisinden ilham alan, karmaşık dövüş sistemi ve yağma mekaniği içeren bir Souls-like oyun.
The Surge 2: Bilim kurgu temalı, mekanik zırhlara odaklanan ve Souls benzeri zorlu bir deneyim sunan bir aksiyon RPG oyunu.
Hollow Knight: 2D Metroidvania tarzı, zorlayıcı boss dövüşleri ve gizemli bir dünya sunan bir platform oyunu.

Zamanım yok ve Sekiro (açıklamicam)

Sekiro'yu denedim ama Elden Ring'den sonra çok yavan hissettim maalesef.

Elden Ring ve Dark Souls benzeri oyun önerileri.
Elden Ring'den hoşlandıysanız:

Star Wars Jedi: Fallen order: Souls benzeri zorlayıcı dövüş sistemi ve metroidvania tarzı keşif sunan bir aksiyon-macera oyunu.
Nioh 2: Japon mitolojisinden ilham alan, karmaşık dövüş sistemi ve yağma mekaniği içeren bir souls-like oyun.
The surge 2: Bilim kurgu temalı, mekanik zırhlara odaklanan ve souls benzeri zorlu bir deneyim sunan bir aksiyon RPG oyunu.
Hollow Knight: 2D metroidvania tarzı, zorlayıcı boss dövüşleri ve gizemli bir dünya sunan bir platform oyunu.

Zamanım yok ve Sekiro (açıklamayacağım)

Jedi Fallen Order oynadım hocam Nioh 2 beni kendine niyeyse çekmiyor ama the surge bakacağım. Hollow Knight'ı da 2D olduğu için şu anlık bir köşeye bırakıyorum daha rahat bir kafayla ona da girişeceğim ama.

Sekiro'yu denedim ama Elden Ring'den sonra çok yavan hissettim maalesef.

Jedi Fallen Order oynadım hocam Nioh 2 beni kendine niyeyse çekmiyor ama the surge bakacağım. Hollow Knight'ı da 2D olduğu için şu anlık bir köşeye bırakıyorum daha rahat bir kafayla ona da girişeceğim ama.
Tamam efendim.

Elden ring oynadıktan sonra dark souls 1 yavan gelir diye düşünüyorum şahsen. Dark souls 3 daha rahat bir oyun Dark souls 1’e göre. Hiçbirinden sikilacagini düşünmüyorum. Dark Souls 1’de de mekaniklere alıştıktan sonra oynarsın sıkılmadan.

Elden Ring oynadıktan sonra Dark Souls 1 yavan gelir diye düşünüyorum şahsen. Dark Souls 3 daha rahat bir oyun Dark Souls 1'e göre. Hiçbirinden sikilacagini düşünmüyorum. Dark Souls 1'de de mekaniklere alıştıktan sonra oynarsın sıkılmadan.

Peki bonefire arası noktalar delirip oyunu silmeme neden olur mu? Çünkü lise of P'de de Elden Ring'de de insanların anlattığı kadar hiç yürümedim. Ki Elden Ring'de binek işi bayağı kolaylaştırıyordu.

Peki bonefire arası noktalar delirip oyunu silmeme neden olur mu? Çünkü lise of P'de de Elden Ring'de de insanların anlattığı kadar hiç yürümedim. Ki Elden Ring'de binek işi bayağı kolaylaştırıyordu.
Elden Ring’de graceler arası gitmek çok çok kolaydı. Gerek torrent ile gerek fast travel ile çok rahat gidilebiliyor. Tabii ki ilk başta fazlasıyla sıkıntı çekeceksin diye tahmin ediyorum. Özellikle Dark Souls 1’de belli bir kısma kadar fast travel yok desem inanır mısın ki 🙂? Biraz sabır ile hepsi çözülür bence. Oyunu sildirecek kadar sinirlenmezsin bence, ben sinirlenmedim o kadar.

Geri
Yukarı