Elektrikli araba alınmalı mı?

@Saarkadaş hocam babam amcamın Audi'nin elektrikli SUV'sini getirdi ben yoktum ancak yolda perişan oldum dedi. Gaza dokunuyorum 160 görüyor şimdi bu problem değil gibi görünüyor ancak menzilin içinden resmen geçiyor. Gazdan çekiyorum çok yavaşlıyor basıyorum uçuyor dedi ancak alışmadığı için. Pili bitmeye yakın istasyonda durmuş şarj almamış başka yere gidene kadar pil neredeyse bitti dedi. Kısacası çok sıkıntı yaşamış. Tabi bu deneyimsiz olduğu için ve güzergah dan dolayı da olabilir. Tercih sizin.

Elektrikli araba bu dönemde alınır mı? Kullandığı enerjiye göre çok tasarruflu olan ama herkesin hala ön yargısı ve negatif düşünceleri var menzil, şarj vs. sizce alınır mı? Çünkü bende almayı düşünüyorum düşüncelerinizi bekliyorum.

Hocam alınabilir ama istasyonlar daha çok yaygınlaşırsa daha iyi olur 2 3 yıla kalmaz o problemde kalkar.

@Saarkadaş hocam babam amcamın Audi'nin elektrikli SUV'sini getirdi ben yoktum ancak yolda perişan oldum dedi. Gaza dokunuyorum 160 görüyor şimdi bu problem değil gibi görünüyor ancak menzilin içinden resmen geçiyor. Gazdan çekiyorum çok yavaşlıyor basıyorum uçuyor dedi ancak alışmadığı için. Pili bitmeye yakın istasyonda durmuş şarj almamış başka yere gidene kadar pil neredeyse bitti dedi. Kısacası çok sıkıntı yaşamış. Tabii bu deneyimsiz olduğu için ve güzergahdan dolayı da olabilir. Tercih sizin.

Hocam iyi ki bunu söylediniz bunu göz önünde bulunduracağım ve evet çok basarsak batarya hemen bitiyor.

Ülkemizde şarj istasyonları yaygınlaşsa bile ben almazdım, hibrit neyse de arabanın altında bomba ile gezmek bana ters geliyor.
Kaza yapınca saniyesinde tutuşarak ölmek istemezdim. 🙃

Şarj istasyonu harici süratlı kullanımda bataryanın ısınması ve hızlı bitmesi gibi problemler de var. Bir de pil ömrü ne kadar olur ve değişim ücreti ne kadar olur muamma.

Hocam alınabilir ama istasyonlar daha çok yaygınlaşırsa daha iyi olur 2 3 yıla kalmaz o problemde kalkar.

Hocam eklemeyi unuttum menzil problemi biraz fazla şarjı bitince bekleme süreside fazla teknoloji ilerledikçe o sorunlarda çözülecektir fakat birkaç yıl olur.

Elektrikli otomobil sektörü ülkemizde henüz çok yeni. 3-5 yıl içerisinde daha iyi bir konuma gelebilir hele Elon Musk gerçekten 7. fabrikasını bizim ülkemizde açacağını söylerse elektrikli otomobil piyasası patlar diye düşünüyorum. Ama sanki şuan için biraz kumara kaçıyor. Yetersiz şarj istasyonları da cabası.

Ülkemizde şarj istasyonları yaygınlaşsa bile ben almazdım, hibrit neyse de arabanın altında bomba ile gezmek bana ters geliyor.
Kaza yapınca saniyesinde tutuşarak ölmek istemezdim. 🙃

Şarj istasyonu harici süratlı kullanımda bataryanın ısınması ve hızlı bitmesi gibi problemler de var. Bir de pil ömrü ne kadar olur ve değişim ücreti ne kadar olur muamma.

Evet hocam o konular gerçekten çok sıkıntı alırken 10 kere düşünmek lazım.

Valla bunları yazdığınız için almaltan vazgeçemeye yaklaştım

Hocam birisi güzel bir şekilde artılarını ve eksilerini yazabilir mi madde halinde

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı