En hafif tarayıcı hangisidir?

Fueren

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel© Core™ i7-4510U CPU @ 2.00GHz × 2
Ekran kartı: NVIDIA Geforce 840M
İşletim sistemi: Arch Linux GNOME
Laptop modeli: ASUS X555LN
Meslek
Öğrenci
Eski bir sistem kullanıyorum ve Firefox kullanıyordum. Fakat işlemcimi biraz fazla kullanıyor ve Chrome kadar olmasa da RAM yiyor. Daha hafif bir tarayıcı istiyorum. Öncelikle baştan söyleyeyim; Chrome, Chromium, ungoogled Chromium, Brave, Opera, Opera GX, Edge önermeyin. Güzel Firefox forkları da olabilir.

Eski bir sistem kullanıyorum ve Firefox kullanıyordum. Fakat işlemcimi biraz fazla kullanıyor ve Chrome kadar olmasa da RAM yiyor. Daha hafif bir tarayıcı istiyorum. Öncelikle baştan söyleyeyim; Chrome, Chromium, ungoogled Chromium, Brave, Opera, Opera GX, Edge önermeyin. Güzel Firefox forkları da olabilir.

Daha hafif tarayıcıları da sizin kullanacağınızı zannetmiyorum açıkçası. PaleMoon, SlimJet vb. Bayağı eski bir görüntüye sahipler. Firefox forkları konusunda ise Quantum tabanlı diğer tarayıcıların düz Firefox'tan pek farkı olmayacaktır diye düşünüyorum. En iyisi kaynak kullanımını bu kadar kafaya takmamak. Gözlemlerime göre hızına rağmen en az kaynak kullanan tarayıcı Ungoogled Chromium (Marmaduke) :)

Geri
Yukarı