Ender 3 V3 SE vs ELEGOO Neptune 4

Peki teşekkür ederim öneriniz için.

Farkı nedir bahsettiginiz filament bu mu? Porima ColorShift (Renk Geçiş) Filament
Yani Porima'nın filamentleri nozzle için bir sorun oluşturmuyorsa ayrıca sipariş etmeme gerek yok.

Yani Ender 3 S1'in yazma hazını beğenmedim kaynak çok diye Ender 3 V3 SE parasına almayı düşünmüyorum.

Su zımparası ve dediğin Grid'ler hakkında bilgim yok yardımcı olursan sevinirim.

Astar almayı unutmuşum ortalama bir spery boya alsam sorun olmaz herhalde.

Airbrush simdilik benim icin fazla belki ileride dusunebilirim.

Sentil çakısı ne hiçbir fikrim yok internetten baktım ama nerede kullanacağımı anlayamadım yardımcı olursan sevinirim.

Yazdırma hızına fazla takılma bu cihazların base yapıları hemen hemen aynı genelde 50mm/s kullanıyorsun. Modele göre değiştirmek mümkün tabii ama seni çok etkileyecek bir durum olmayacak. (Hızlı yazıcıların durumu biraz farklı, creality ender 3 modelleri için söylüyorum.)

Grid dediğim şey zımparanın kalınlığıdır. Kaba zımpara için düşük Grid'ler (60, 80, 100 vb.), pürüzsüz hale getirmek için yüksek Grid'ler (500 üstü) kullanılır. Düşük Grid ile başlanır yavaş yavaş yüksek Grid'li zımparalar ile pürüzsüz hale getirilir.

Astar boyaların üzerine sulandırılmış boya daha iyi tutunuyor. Şart değil ama boya kalitesini etkiliyor tabii ki.

Airbrush işin daha zevkli ve hızlı olmasını sağlar. Zevk meselesidir.

Ender 3 S1 modeli alırsan sentil çakısına gerek yok. Profesyonel şekilde tabla ayarı yapmak için kullanılır. Genelde amatör kullanıcılar kağıt ile halleder ama sentil çakısı daha profesyonel sonuçlar verir. Sadece tabla ayarı değil, herhangi mekanik parçaların arasındaki mesafeyi ayarlaman gerektiğinde kullanılan bir araçtır.

Ender 3 serisi yavaş deyince aklıma Ender 3 V3 KE geldi, Ekim'de çıkacak sanırım, bu hızlı olacak. Neptune 4 Pro'nun karşısına konumlandırılmış gibi ve kağıt üzerinde daha iyi duruyor.

Bu senenin ikinci yarısında hız konusunda atılım oldu, Sovol SV07, Neptune 4 serisi, yeni çıkacak olan Ender 3 V3 KE, yeni çıkan Bambu Lab A1 Mini vb.

Son düzenleme:
Yazdırma hızına fazla takılma bu cihazların base yapıları hemen hemen aynı genelde 50mm/s kullanıyorsun. Modele göre değiştirmek mümkün tabii ama seni çok etkileyecek bir durum olmayacak. (Hızlı yazıcıların durumu biraz farklı, creality ender 3 modelleri için söylüyorum.)

Grid dediğim şey zımparanın kalınlığıdır. Kaba zımpara için düşük Grid'ler (60, 80, 100 vb.), pürüzsüz hale getirmek için yüksek Grid'ler (500 üstü) kullanılır. Düşük Grid ile başlanır yavaş yavaş yüksek Grid'li zımparalar ile pürüzsüz hale getirilir.

Astar boyaların üzerine sulandırılmış boya daha iyi tutunuyor. Şart değil ama boya kalitesini etkiliyor tabii ki.

Airbrush işin daha zevkli ve hızlı olmasını sağlar. Zevk meselesidir.

Ender 3 S1 modeli alırsan sentil çakısına gerek yok. Profesyonel şekilde tabla ayarı yapmak için kullanılır. Genelde amatör kullanıcılar kağıt ile halleder ama sentil çakısı daha profesyonel sonuçlar verir. Sadece tabla ayarı değil, herhangi mekanik parçaların arasındaki mesafeyi ayarlaman gerektiğinde kullanılan bir araçtır.

Yani anlamadım 50mm/s kullanıyorsun derken Ender 3 V3 SE ile Ender 3 S1 arasında hız farkı yaşamam mı?

Ender 3 serisi yavaş deyince aklıma Ender 3 V3 KE geldi, Ekim'de çıkacak sanırım, bu hızlı olacak. Neptune 4 Pro'nun karşısına konumlandırılmış gibi ve kağıt üzerinde daha iyi duruyor.

2 hafta içinde her şeyini almayı düşünüyorum. Fiyat fikriniz var mı acaba?

Verdiğim linkte 279 dolar yazıyor ama bizimkiler kaçtan satar bilemem, 10000TL civarında olur gibi derdim ama Neptune 4 Pro'nun fiyatı şişmiş, ondan daha pahalı çıkar bence. Yani ya Neptune 4 Pro fiyatı düşer ya da öpmeden KE'yi vermezler.

Ayrıca 2 hafta içinde kesin alacağım diyorsan yetişemeyebilirsin ön siparişe.

Update:N4 serisine zam gelmeye başladı.

Son düzenleme:
Verdiğim linkte 279 dolar yazıyor ama bizimkiler kaçtan satar bilemem, 10000TL civarında olur gibi derdim ama Neptune 4 Pro'nun fiyatı şişmiş, ondan daha pahalı çıkar bence. Yani ya Neptune 4 Pro fiyatı düşer ya da öpmeden KE'yi vermezler.

Ayrıca 2 hafta içinde kesin alacağım diyorsan yetişemeyebilirsin zaman olarak.

O zaman 2 seçeneğim var. Sence Ender 3 V3 SE ile Neptune 4 arasında 1klık fark var mı? Yeni başladığım için Ender mi tercih etmeliyim. Bu yanıtıda alırsam her şey tamdır siparişleri geçmeye başlarım.

Usta N4 alacaktım zam gelmis yaaaa

Ayrıca 2 hafta içinde kesin alacağım diyorsan yetişemeyebilirsin ön siparişe.

Update:N4 serisine zam gelmeye başladı.

Update'i̇ simdi gordum keske etiketleseydin be abi direkt alırdım parayı denkleştirmiştim... NT diyelim.

Ben de başlangıç için bu iki model arasında kaldım ama 8k olan N4’ler 9k olmuş. Zaten Türkiye’de ekstra pahalı satılırken bu zammı bir mantığa dayandıramadım. Hele üst modeller tamamen saçma… €600 bile olmayan P1P bizde €1150 :)

Geri
Yukarı