Eskiden oyunlarda kasmayan laptop formattan sonra kasmaya başladı

İşletim sistemi
Windows 10

Ayem Puro

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
HD7500/7600
İşlemci
i5-3210 CPU 2.50Ghz
Bu laptopu eskiden oyunlarda kullanırken rahatça kasmadan oynayabiliyordum. Mesela örnek LoL'de yüksek ayarlarda 60-70 FPS alıyordum.

Fakat format attıktan sonra hiçbir oyun kullanılmamaya başladı. Google oyunlarında bile aşırı kasıyor. LoL'e girdiğimde ise en düşük ayarlarda 7-8 FPS en fazla.

Cidden bu sorunun çözümünü bilen var mı artık hiçbir şey yapamıyorum 6 ay sonra yeni bilgisayar alacağım bunun çözümü var mı? Tüm performans, FPS arttırma yöntemlerini denedim ama hiçbir şey değişmedi. Hiçbir şey düzgün kullanılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sürücüleri kurmayı unutmuş olabilirsiniz. Formattan sonra Windows bir kısım gereksiz eski sürücü kurar. Tavsiyem grafik sürücülerini kurun. Laptop markanızın sitesine girerseniz pek çok yardımcı uygulama veya laptopun kendi uygulamalarını bulabilirsiniz. İyice araştırın eksik bir şey bırakmayın.
Sürücülerin yüklü olup olmadığını nereden anlayabilirim. Aygıt yöneticisinde hepsi var gözüküyor formattan öncekiyle aynı şekilde.

Ayrıca sürücü kurulumunu kullandığımda Windows kendisi birşey bulamıyor bunu algılamak için bir uygulama varmıdır ?

Genellikle driver yüklemem söylenmiş fakat bunu nasıl yapabilirim. DriverPack denedim 2 saat bekledim sonucunda laptopta hiçbir değişiklik olmadı.

Son düzenleme:
Ayrıca sürücü kurulumunu kullandığımda Windows kendisi bir şey bulamıyor bunu algılamak için bir uygulama var mıdır?

Windows 10 varsa, Windows Update üzerinden yapabilirsiniz, asla driver güncelleyen uygulamalar kullanmayın daha çok bozuyor, kullandığınız cihazın ismini aratıp öyle indirin daha iyi.

Windows 10 varsa, Windows Update üzerinden yapabilirsiniz, asla driver güncelleyen uygulamalar kullanmayın daha çok bozuyor, kullandığınız cihazın ismini aratıp öyle indirin daha iyi.

Windows Update'de hiçbir şey göstermiyor. Cihazın adını yazınca da bir sonuç bulamıyorum. (Sonuç bulunuyor ama ekran kartı farklı bir cihaz çıkıyor)

Sürücülerin yüklü olup olmadığını nereden anlayabilirim. Aygıt yöneticisinde hepsi var gözüküyor formattan öncekiyle aynı şekilde.

Ayrıca sürücü kurulumunu kullandığımda Windows kendisi birşey bulamıyor bunu algılamak için bir uygulama varmıdır ?

Genellikle driver yüklemem söylenmiş fakat bunu nasıl yapabilirim. DriverPack denedim 2 saat bekledim sonucunda laptopta hiçbir değişiklik olmadı.
Cihaz ismi verirsen driverleri atabiliriz.

SATELLITE C855-1R4
Googlede bunun hakkında birkaç laptop buldum fakat bazılarının işlemcisi bazılarınında ekran kartı farklıydı.

Intel'in Support asistanını indirdim fakat hiçbir güncelleme göremedi
Buraya bilgisayarınızın seri numarasını yazarak aratın.

Buraya bilgisayarınızın seri numarasını yazarak aratın.
Burası Ekran Kartı farklı olan bir laptopu veriyor. Ayrıca hangisini indireceğimi nereden bileceğim birsürü bilgi veriyor laptopla ilgili

Hocam donanım kimliğiyle sürücüleri bulabilirsiniz.

Çıkan driverlerin görselini atabilirmisin? ayrıca ekran kartın ne?
Böyle bir site çıkıyor benim laptopum hakkında

Ekran Kartım : Amd HD 7500/7600

Hocam donanım kimliğiyle sürücüleri bulabilirsiniz.

Hocam bende diğer aygıtlar yok videoda diğer aygıtlardan bulmuşlar

Geri
Yukarı