GTX 1050 Ti sistemde eskiden kasmayan oyunlar kasmaya başladı

İşletim sistemi
Windows 10

lillyvuh

Decapat
Daha fazla  
RAM
8GB DDR4
SSD veya HDD modeli
ST1000DM010-2EO102 HDD(SSD YOK)
Ekran kartı
GTX 1050 Tİ 4GB
Anakart
A320M PRO-VHPLUS
İşlemci
AMD Ryzen 3 1200 3.1Ghz 4CPUs
Merhaba öncelikle, direkt konuya giriyorum ama rica ediyorum net ve gerçekten işe yarayacak fikirlerinizi sunun. Bilgisayarımı 2018'de aldım ve o günden 7 8 ay öncesine kadar neredeyse istediğim her oyunu oynuyordum(çok fazla oyun oynamıyorum ama genellikle GTA 5, LoL, Valorant)ama artık sistemime ne oldu bilmiyorum LoL'de bile 50 60 FPS alıyorum. GTA 5 Online de istediğim gibi takılırken şu an abartmıyorum oyuna giriyorum biraz takılıyorum sonra bir 5 dakika sonra 1FPS'e düşüyor kalıyor 4 5 saniye donup devam ediyor sonra tekrar 1 FPS düşüyor. Oyun güncellemesi falan demeyin çünkü oyuna girince başta 70 80 FPS ile oynuyorum FPS sıkıntısı yok ama biraz sonra bir anda oyun donuyor 1 FPS'ye düşüp daha da çıkmıyor 1-5 arası gidip geliyor. En çok oynadığım oyun GTA 5 idi o yüzden bilgisayara temiz bir format atıp hiçbir şey yüklemeden direkt GTA 5 yükledim temiz olsun diye. Girdim biraz oynadım 70 75 FPS takılıyorum sonra birazcık araba sürünce takılınca başlıyor 1-5 FPS arası sadece Online da olsa iyi normal story de bile aynı düzelmiyor. Bilgisayarın içini tam temizleyemiyorum elimden geldiği şekilde sadece hiç bilgisayarcıya da götürmedim termal macun falan iş yapar mı? Artık oyun bile almaya korkuyorum Assassin's Creed 2 oynamaya bile korkuyorum. Nerede kaldı ki bundan 2 sene önce falan bütün AC serisini hiö kasmadan donmadan bitirdim şimdi bırakın AC Odyssey'i, AC 3 bile oynayamam gibi. Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklar ne durumda? MSI Afterburner ile bak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eski sistemimde ben de benzer bir sorun yaşıyordum. Sonra fark ettim ki ekran kartımın fanı çalışmıyor. Bu da ekran kartının oyuna girdikten birkaç dakika sonra aşırı ısınıp düşük fps vermesine sebep oluyor. Bence önce kasanın, ekran kartının, işlemcinin fanlarını kontrol et düzgün çalışıyorlar mı? Yukarda arkadaş yazmış MSI afterburner ile de sistemin ısı değerlerine bakabilirsin.

Sıcaklıklara göz attıktan sonra Hdd nizi de gözden geçirin bence. Mekanik diskler oldukları için zamanla sorun çıkarabiliyorlar.

Sıcaklıklar ne durumda? MSI Afterburner ile bak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1.Fotoğraf oyuna girip biraz takılırken ki hali.

2.Fotoğraf bi 5 dakika sonra hareket edince,araba sürünce çok fazla donması hareket edemiyorum o derecede.

3.Fotoğraf ise elimi her şeyden çekince normale dönüyor ama w tuşuna 1 kere bile basarsam eğer tekrar 2. deki gibi oluyor

Eski sistemimde ben de benzer bir sorun yaşıyordum. Sonra fark ettim ki ekran kartımın fanı çalışmıyor. Bu da ekran kartının oyuna girdikten birkaç dakika sonra aşırı ısınıp düşük fps vermesine sebep oluyor. Bence önce kasanın, ekran kartının, işlemcinin fanlarını kontrol et düzgün çalışıyorlar mı? Yukarda arkadaş yazmış MSI afterburner ile de sistemin ısı değerlerine bakabilirsin.
Baktım da gayet normal fanlar çalışıyor.Isı değerlerini yukarıya attım.

Bence problem bloatware'den kaynaklanıyor. Temiz bir Windows kurulumu problemi çözecektir.
Çok denedim maalesef olmuyor.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    170,4 KB · Görüntüleme: 27
  • 2.png
    2.png
    135 KB · Görüntüleme: 24
  • 3.png
    3.png
    221,6 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular