Ethernet Kopuyor

fatih demiral

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Beyler ethernetim kopuyor sonra tekrar geliyor. Bağlanıyor ethernet sonra tekrar gidiyor. İnternette bir türlü olamıyorum. Lütfen yardım edermisin :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanmış olduğunuz internetin sağlayıcısı ile iletişime geçin. Belki sorun onlardandır. Ya da en son çare telefondan modemine gelen kabloyu kontrol et.

Merhaba,

Bu durum aşağıdaki durumlardan biri ya da birkaçından kaynaklı olarak ortaya çıkmış olabilir.
  • Bilgisayarınızın sürücülerinde bir problem vardır; çözüm olarak sürücüleri yeniden en güncel sürümü yüklemeyi deneyebilirsiniz.
  • Bilgisayarınızın Ethernet girişinde problem olabilir. (Eskiyse ya da dikkatsiz kullanılmışsa bu durum sıkça görülür.) Bu durum için gözünüzde bir inceleme yaparak hasar varmı yokmu görebilirsiniz.
  • Modeminiz eskidir, arızalanmış olabilir. Ucuz bir ürün almışsınızdır, çabuk bozulmuş olabilir. Başka bir cihaz ile test edebilirsiniz.
  • Bağlantı için kullandığınız kablo problemli olabilir. Başka bir bilgisayarda test edebilirsiniz.
Kısaca; böyle bir soruna pek çok neden daha sayabiliriz. Biraz can sıkıcıdır sorunu tespit etmek. Zira benimde başıma geldi. OnBoard RJ45 girişi yerine sonradan taktığım ethernet kartına taktım kabloyu hiç bir sorunum kalmadı. 10 TL lik kart ile çözdüm durumu. :) 8 yıl üzerine bozulmuştu giriş. :)
İyi Forumlar..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı