Evden çıkmalı mıyım ?

Evden çıkmalı mıyım ?

• Evet

Oy: 3 18,8%
  • Hayır

Oy: 13 81,3%

• Oy verenlerin toplamı
    16

neolsunismim

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Sakarya Üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim ve hazırlık okudum. Bu süreçte yani 1.5 yıl boyunca bir evde kaldım. Şu anda okullar online olduğundan ev boş ve gidemeyeceğim bu dönem için. Yaklaşık 7 ay boyunca kira bedeli olan 2100 TL'yi süre boyunca vermek zorundayım. Evden çıkarsam ve seneye tekrar eve çıkarsam minimum 3000-4000 TL arasında başlıyor kiralar. Sizce evden çıkmalı mıyım ?

Merhabalar, Sakarya Üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim ve hazırlık okudum. Bu süreçte yani 1.5 yıl boyunca bir evde kaldım. Şu anda okullar online olduğundan ev boş ve gidemeyeceğim bu dönem için. Yaklaşık 7 ay boyunca kira bedeli olan 2100 TL'yi süre boyunca vermek zorundayım. Evden çıkarsam ve seneye tekrar eve çıkarsam minimum 3000-4000 TL arasında başlıyor kiralar. Sizce evden çıkmalı mıyım ?

Yani 7 ay gitmeyip 7 x 2100 den 14.700 TL kira vermekten kurtuluyorsunuz . Fakat kiralar 4000 den başlıyor dediniz yani kısaca 15 bin TL civarlarında kira vermemek için ileriki dönemde başka bir eve taşındığınız zaman o 4000 TL 'den başlayan fiyatlar sizin vermek istemediğiniz fiyatların nerdeyse aylık olarak 2 katına geliyor. Bence şuan maddi durumunuzu yada işinizi bilmiyorum tam olarak ama bana sorarsanız evden çıkmayın. Yoksa pişman olur kiranızın 2 katı ödersiniz .

Şu an Türkiye'de bir eve girdin mi çıkma, tutun kal orada. Acayip zamlar geliyor. Ben pek de memnun olmadığım bir evdeyim şu an, 3 yıl önce 700 TL'den girmiştim, her yıl TÜFE zamları ile birlikte şu anda 1000 TL'den oturuyorum 2+1 evde. Evin bir sürü sorunu var ama görmezden geliyorum çünkü sokağımdaki evleri 6000 TL'den kiraya veriyorlar.

Bir de ülkede yaşanan deprem ve pek çok yeni ev arayan kiracının ortaya çıkması sebebiyle daha dün emlakçılar açıklama yapmıştı "Ev satış ve kiralama fiyatları çok artacak." diye. Normalden çok daha büyük kira artışları da gelebilir. Bence evden çıkmayın.

Selam üniversitedaş. Evine git derim. Psikolojin daha önemli.

Eğer ailesinin evini kastediyorsanız, zaten anlaşılan o ki ailesinin evinde şu an kendisi. Kast ettiği "Evden çıkmalı mıyım?" sorusu, kiraladığı öğrenci evinin kontratını iptal edip çıkma mevzusu.

Eğer ailesinin evini kastediyorsanız, zaten anlaşılan o ki ailesinin evinde şu an kendisi. Kast ettiği "Evden çıkmalı mıyım?" sorusu, kiraladığı öğrenci evinin kontratını iptal edip çıkma mevzusu.

Aa, çok yanlış anlamışım benim hatam. Teşekkür ederim düzeltme için. O takdirde kesinlikle çıkmaman gerektiğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı