Evrenin İşleyişi - Büyük Patlama 1080p Torrent

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sene 1988. İlk bilgisayarımı (COMMODORE 64) alıp büyük bir hızla eve gelmiştim. Harala gürele, baara çığıra çevrilen oyunlardan sonra, acaba bu bilgisayarın içerisinde 'A' tuşuna bastığımda neler oluyor diye düşünmemden sonra mikrobu almış oldum. Zaten elektronik ile yakından ilgili olmamdan dolayı, işlemci komutları, makina dili ve assembler gibi abuk konulara girmeye başlamıştım. 2 sene kadar sonra ilk virüs böcüğümü yazmıştım. Hiç unutmuyorum. Oyuncu oyunu büyük bir zevkle ve metanetle oynayıp tam bitireceği anda, uygun satıra yerleştirmiş olduğum SYS 64738 komutu ile bilgisayarı resetliyordum:D
Haliyle o kadar emek boşa gidiyordu. Ama yaptığım şeyin inceliğini düşününce, bilgisayara uygun komutlarla iş yaptırmak fikri üzerinde çalışmıştım. Ama teknolojiye yetişemiyordum. Ben bir şeyi yaptırmaya çalışırken EPROM programlama devreleri çoktan piyasaya sürülmüştü bile:( 180 MARK karşılığı Almanyadan bi tane getirtmiştim.
Daha sonra AMIGA 500 ler, Z 88 ler, İ 286 lar, 386 lar derken zaten ipin ucunu kaçırmış olduk. Daha önce de belirtmiş olduğum gibi, donanımcılar ile yazılımcılar arasında ciddi bir yarış başlamıştı. Ben en iyisi kendi alanım olan, elektronik ve devreler ile yoluma devam ettim. Hatta o yıllarda Z 88 işlemcisi ile bir bilgisayar bile yapmaya kalkışmıştık ta 3 arkadaşımız, 3 aylık maaşı kadar bütçe ile bitirememiştik.

Güzel hikaye :) Farklı olmanı sağlayan o ilk davranışın bugüne ışık tutmuş zaten. Benim de ilk işim bilgisayarı aldıktan sonra içini açmak olmuştu :D
Bugün, bilgisayara program yüklemeye korkan insanlar görüyorum ve sinirlerime hakim olamıyorum. Gelecek nesile altyapıyı biz hazırlıyoruz ve Mısır'daki dedesinden miras kalmışcasına kullanacaklar. Lanet olsun :D

Bu insanlara yorum yaparken sen de aklının ermediği şeylere kafa yorarak yorum yapıyorsun. Farkındaysan olasılık oranı bile belirtmişsin, hem de hiç bir bilgin olmadan.

Büyük patlama sadece bir terim ve teoridir ve adında geçtiği gibi ortada büyük bir patlama olayı yoktur. Bilim insanı ortaya atılan tezleri araştırır, teori üretir ve bunun üzerine gelişme kat etmek için çalışır. Şuan bu adamlar sayesinde evinde 1080p uydu yayını kullanabilme imkanın var. Ya da şöyle diyeyim, bu adamlar olmasaydı iskandinav mitolojisinde de yaşandığı gibi güneş tutulmasını skoll adlı kurta benzeyen ve gökte yaşayan bir tanrının güneşi yemesi sanardın.

Ha yok ben müslümanım ve olaylar öyle gelişirdi diyorsan da şuna inanmakta zorluk çekmeden, cahilliğin verdiği mutlulukla çok güzel yaşardın;
KEHF 18/86. Sonunda güneşin battığı yere ulaşınca onu, kara balçıklı bir suda batıyor gördü. Orada bir millete rastladı. "Zülkarneyn! Onlara azap da edebilirsin, iyi muamelede de bulunabilirsin" dedik.
YASİN 38. Güneş de kendi yolunda akıp gitmektedir. Bu mutlak güç sahibi, hakkıyla bilen Allah'ın takdiridir.
YASİN 40. Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yolda ilerlemektedir.
ENBİYA 33. O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratandır. Her biri bir yol tutar ve gider.

Bu adamlar olmasaydı şuan bu sözlerden dünyanın düz olduğunu ve güneşin bir yörüngeye sahip olduğunu sanacak ve hatta güneşin balçıklı bir suya battığını düşünecektin.

Sen sanırım bu ayetleri yanlış yorumlamışsın. Hem cahil olan sensin bu konuda bu ayetleri adam gibi yorumlamadan. Sallayıp tutmuşsun bu adamlar (Bilim Adamları) olmasaydı bile yeni bilim adamları ortaya çıkacaktı. Sen insanları ne zannediyorsun. Belki bilim adamlarının çalışmadığı yada olmadığı asırlar oldu.Ama bu asırların ardından bilim adamları çıkmadımı. Kuran-ı Kerim'in ayetlerini adam gibi anlamayı öğren ve gel. O ayetleri bende şuan çok iyi yorumlayamayacağım. Bu kitapta insanların anlamadığı ayetler var ama evren ve uzayla ilgili ayetler o kadar az değil bu ayetlerle bu kitabı yorumlamamalı yanlış düşüncelere kapılmamalısın. İnşallah dediklerini yanlış anlamışımdır. Eğer doğru anladıysam Allah sana akıl fikir versin bu konuda. Eğer yanlış anladıysam özür dilerim.

KEHF 18/36: Bu ayetin evrenle ilgili olduğunu sanmıyorum. Sonunda güneşin battığı yere ulaşınca onu, kara balçıklı bir suda batıyor gördü. Bu cümlede güneşin battığı yere ulaşınca onu kara balçıklı bir suda gördü diyor. Güneşin kara balçıklı bir suda olduğunu söylemiyor. Eğer sen akıllıysan aynı zamanda bu ayeti bu kadar yanlış yorumlayacak kadar da akılsızsın.

Yasin 38: Burda güneşin kendi yolunda akıp gittiği söyleniyor. Bu iki farklı cümleyle/maddeyle açıklanabilir.
1- Güneş de döner. Yavaş olsada Güneş de kendi etrafında dönen bir yıldızdır.

2- Yıldızların bir ömrü vardır. Yıldızlar doğarlar büyürler ve ölürler. Bu ayette Güneş'inde kendi hayatında yol katetdiği söyleniyor olabilir.

Yasin 40:Güneş ve Ay'ın farklı yönlerde ilerlediği kanıtlanmıştır ve biliyoruz. Güneş kendi etrafında dönerken Ay hem kendi etrafında hemde Dünya etrafında döner bu yüzden ne gece gündüze yetişir ne de gündüz geceye.

Enbiya 33:Allah'ın Ay ve Güneş'i ayrı ayrı yarattığı ikisinin yollarının birbirinden bağımsız olduğu söyleniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ömer Erten, forumda din konuşulmasın diyorsun ama dinle ilgili ne kadar konu varsa mesaj atıp hortlatıyorsun. Üstüne yetmiyor, insanlara cahil diye hakaret ediyorsun.

Bir konuda yeterince bilgin yoksa, insanlara "akılsız" diye hakaret ederek kendini üstün göstermeye çalışma. Seni uyarıyorum, bu konuyu da kapatıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı