Excalibur G870 RTX 4060 Max 70 watt çekiyor

Emre721

Femtopat
Daha fazla  
Excalibur G870 kullanıyorum. i5 12450H işlemci 16 GB RAM ve RTX 4060 ekran kartı var. RDR2 benzeri oyunlar oynadım hepsinde de Max 70 watt gördüm, araştırdığımda normalde 105 watt çekebildiğini öğrendim. Nasıl düzelteceğim yardım eder misiniz?

NVIDIA denetim masasında kaç wattlık olduğu yazıyor, bence 100W'lık olması zor bir ihtimal ama yine de kontrol et, belki de oyunlara yettiği için kendini zorlamıyordur.

Dığer oyunlar tamamda RDR2 de PC aşırı zorlanıyor sıcaklık değeri ekran kartını 77 derece oluyor kullanım %99'larda ama hala Max 70W.

NVIDIA denetim masasında güç ayarı varsa Maksimum'a çekip tekrar dene belki olur.

Düzelmedi hala 69 veya 70 watrs oluyor arada 71 ve 73 oluyor.

Control Center'da oyun modunu seçmişsindir, yüksek performansı seçmen gerekiyor ondandır muhtemelen bende de öyle oluyordu. Ofis modunu saymıyorum bile zatende oyun modunda 70W'a sabitliyor yüksek performansta 105W kadar çıkabiliyor ama laptop GPU'ya 100W'ta limit Power limit uyguluyor 100W'ta sabit takılabiliyorsunuz bu iyi haber ama CPU'da thermal throtte var bazı oyunlarda sorun yaratıyor.

Control Center'da oyun modunu seçmişsindir, yüksek performansı seçmen gerekiyor ondandır muhtemelen bende de öyle oluyordu. Ofis modunu saymıyorum bile zatende oyun modunda 70W'a sabitliyor yüksek performansta 105W kadar çıkabiliyor ama laptop GPU'ya 100W'ta limit Power limit uyguluyor 100W'ta sabit takılabiliyorsunuz bu iyi haber ama CPU'da thermal throtte var bazı oyunlarda sorun yaratıyor.

Sağ ol PC'yi aldığımızdan beri ofis modunda kullanıyormuşum :D yüksek performansa çektim.

Sağ ol PC'yi aldığımızdan beri ofis modunda kullanıyormuşum :D yüksek performansa çektim.

Rica ederim, ofis modu GPU'ya 70W limiti koyuyor, yüksek performansta 105W değerine kadar çıkabiliyor zaten 4060'ın gücü de bu ama 90+15 yani 15W Turbo frekans sanırım genelde 95W ile 100W arası çekiyor yüksek performans modunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı