Excalibur'a undervolt nasıl yapılır?

AsilTÜRK

Decipat
Sıcaklıklar çok önemli değil Excalibur kullanıyorum cayır cayır fan açıyor, önemli olan Cinebench 2024 değerleri bir de UV yapmak istiyorum. Yardımcı olabilecek birisi var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-01 150658.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-01 150658.png
    125,1 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Bu konuya bir göz atabilirsin.

Bu konuya bir göz atabilirsin.

Bunu yapmıştım ama PC kabul etmemiş vs denmişti. Galiba BIOS ayarlarından bir ayarı açmam veya kapatmam gerekiyormuş ben o ayarı bulamamıştım.

Voltaj ayarı yapınca geçerli olmuyor değil mi? BIOS'tan Intel virtualization Technology diye bir ayar olması lazım onu kapayıp tekrar dene.

PC kapalı gün içerisinde bakacağım hocam, kapadıktan sonra etiket atarım UV için de bir şeyler yaparız çok sağ ol.

@ThrottleStop hocam öyle bir seçenek yok BIOS'ta. Fakat Görev Yöneticisi'nden baktığım zaman sanallaştırma etkin diyor.

Son düzenleme:
PC kapalı gün içerisinde bakacağım hocam, kapadıktan sonra etiket atarım UV için de bir şeyler yaparız çok sağ ol.

@ThrottleStop hocam öyle bir seçenek yok BIOS'ta. Fakat Görev Yöneticisi'nden baktığım zaman sanallaştırma etkin diyor.
Hocam onu bi şekilde kapatmamız lazım, öbür türlü olmaz. Hyper-V kapatıp dener misiniz? Denetim masası> Programlar ve özellikler> Windows özelliklerini aç ve kapat, Kısmına gelin Hyper-V'nin tikini kaldırın. Eğer o kısımda Hyper-V yoksa Cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp bu komudu girin.

bcdedit /set {current} hypervisorlaunchtype off

Sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Hocam onu bir şekilde kapatmamız lazım, öbür türlü olmaz. Hyper-V kapatıp dener misiniz? Denetim masası> Programlar ve özellikler> Windows özelliklerini aç ve kapat, Kısmına gelin Hyper-V'nin tikini kaldırın. Eğer o kısımda Hyper-V yoksa CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bu komudu girin.

BCDEdit /set {current} hypervisorlaunchtype off

Sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Sabah yapayım yine.

@ThrottleStop Hyper-V yok burada sanırım daha önce kapatmıştım sanal makine platformu diye bir seçenek var bunda da tik yok kapalı yani.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı