F/P açısından GTX 1660 Ti vs GTX 1660 SUPER

Makaleler
2
Yer
İzmir
Arkadaşlar merhaba F/P açısından ve ileriyi düşünerek hangi kart seçilmeli sizce? Bir de hangi model ve marka alınmalıdır?

Şu modeller alınır mı?

Ayrıca güç kaynağı olarak bu modeli kullanıyorum yeni bir kart aldığım zaman güç kaynağını değiştirmeme gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam normalde 500W PSU yeterli fakat 80+ sertifikası yoksa ürününüzün bence değiştirin. Bütçeniz varsa kesinlikle Ti modeli daha iyi performans sağlıyor. Anladığım kadarıyla uygun bir kart arıyorsunuz. Attığınız linkteki ekran kartlarının işinizi göreceği kanaatindeyim.

Normalde 500w önerileni karşılıyor fakat 12V çıkışı önemli. 450 veya altına düşüyorsa, tavsiyem değişmeniz hocam.
Tekrar baktım. 456W bence yeterli gelebilir. Diğer bileşenlerinize bağlı tabi. İsterseniz bir PSU gereksinim hesaplama yazıp tüm bileşenlerinizi yazarak bakın önerilene.

O güç kaynağı yeterli teknobiyotikte 1660 superli bir sistemde bu güç kaynağını kullandılar +80 sertifikasına çok takılmayın verdiği güç 456 watt buda yeterli olacaktır 1660 Superi tercih edin daha yeni ve daha ucuz bir kart aralarında en fazla 4 5 fps oynuyo 200 TL için değmeyecektir 1660 Superin işi bittiğinde onunda bitecek sonuçta böyle düşünün.

O güç kaynağı yeterli teknobiyotikte 1660 superli bir sistemde bu güç kaynağını kullandılar +80 sertifikasına çok takılmayın verdiği güç 456 watt buda yeterli olacaktır 1660 Superi tercih edin daha yeni ve daha ucuz bir kart aralarında en fazla 4 5 fps oynuyo 200 TL için değmeyecektir 1660 Superin işi bittiğinde onunda bitecek sonuçta böyle düşünün.
Ben kalite yönünden Ti modelleri hep daha mantıklı buluyorum hocam. Atılan linkte de 150 Tl kadar fark var. Bence tercih edilebilir. Tabi bütçesine bağlı arkadaşın.

Arkadaşlar şöyle diyeyim Tİ'yi alacak bütçem var fakat benim asıl amacım hangisi daha F/P ise onu almak. Yani mesela attığım Gigabyte modeli bana sorun çıkartmaz değil mi? Eğer PSU'yu değiştirmem iyi olacaksa onun için de bütçem var. Yani bende şu an olan model eğer yetersiz ise değiştirebilirim.

Ayrıca Yılbaşı'nda indirim olur mu? Bekleyeyim mi?

Ben kalite yönünden Ti modelleri hep daha mantıklı buluyorum hocam. Atılan linkte de 150 Tl kadar fark var. Bence tercih edilebilir. Tabi bütçesine bağlı arkadaşın.
İndirimlerde 1600 TLye 1660 super kart vardı şuan için pek normal bir fiyatta sayılmaz ufak bir overclockla 1660 Ti ın çok daha önüne geçiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar şöyle diyeyim Tİ'yi alacak bütçem var fakat benim asıl amacım hangisi daha F/P ise onu almak. Yani mesela attığım Gigabyte modeli bana sorun çıkartmaz değil mi? Eğer PSU'yu değiştirmem iyi olacaksa onun için de bütçem var. Yani bende şu an olan model eğer yetersiz ise değiştirebilirim.

Ayrıca Yılbaşı'nda indirim olur mu? Bekleyeyim mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sistemde senin güç kaynağın var eleman çatır çatırda oynuyor oyunu gerek varmı sen bilirsin bosuna para harcamak istiyosan al.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı