Farelerin scrollunun bozulması

qraxs

Decapat
Selamlar, uzun süredir çok fazla mouse değiştirdim. SS Sensei Ten ile başladım. İlk geldiğinde scrollu mouse çevirirken sağa sola çarpıp tık tık sesler çıkartıyordu, değişimini yaptırdım 2 hafta farem olmadan kaldım. Daha sonra 1 ay sonra aynı sorun yine başladı yine gönderdim yine 2 hafta mousesuz kaldım. Şimdi o mouse servisteyken yeni bir mouse aldım bu da Glorious Model O. Bu videoda 0.20 saniyesinde gördüğünüz sorunu yaşadım 1 hafta da bunun iadesini bekledim. 2 gün önce mouse değişimden geldi ve yine böyle bir sorun yaşıyorum. Bugün de SS Sensei Ten'in para iadesi yapıldı. Çok mu şanssızım, oyunları yüksek elo oynayan biri olarak böyle uzunca süreler hem mouse değiştirip hem oynamadan başka dandik ağır bir mouseyle durmak aimimi vs. tüm oyunlarda berbat hale çevirdi. Oyun oynamayı bırakmayı düşünüyorum. Sizce çok mu şanssızım? Bundan önce kullandığım Bloody farede daha mutluydum. Daha iyi markalara geçince daha çok sorun yaşadım. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler :(.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın kullanıldığı ortamın temizliğine, sıcaklığına ve sizin kullanımınıza göre değişen bir durum bu. Ayrıca, tuşlara sert davranıyorsanız da bu sorun oluşabilir. Bence oyun oynamayı bırakmanıza gerek yok, bu şans meselesi değil. Ürünü nasıl bir ortamda nasıl kullandığınızı değerlendirmenizi ve tekrar düşünmenizi öneririm.

Selamlar, uzun süredir çok fazla mouse değiştirdim. SS Sensei Ten ile başladım. İlk geldiğinde scrollu mouse çevirirken sağa sola çarpıp tık tık sesler çıkartıyordu, değişimini yaptırdım 2 hafta farem olmadan kaldım. Daha sonra 1 ay sonra aynı sorun yine başladı yine gönderdim yine 2 hafta mousesuz kaldım. Şimdi o mouse servisteyken yeni bir mouse aldım bu da Glorious Model O. Bu videoda 0.20 saniyesinde gördüğünüz sorunu yaşadım 1 hafta da bunun iadesini bekledim. 2 gün önce mouse değişimden geldi ve yine böyle bir sorun yaşıyorum. Bugün de SS Sensei Ten'in para iadesi yapıldı. Çok mu şanssızım, oyunları yüksek elo oynayan biri olarak böyle uzunca süreler hem mouse değiştirip hem oynamadan başka dandik ağır bir mouseyle durmak aimimi vs. tüm oyunlarda berbat hale çevirdi. Oyun oynamayı bırakmayı düşünüyorum. Sizce çok mu şanssızım? Bundan önce kullandığım Bloody farede daha mutluydum. Daha iyi markalara geçince daha çok sorun yaşadım. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler :(.
Fareleri hor mu kullanıyorsunuz?

Bundan önce kullandığım Bloody farede daha mutluydum. Daha iyi markalara geçince daha çok sorun yaşadım
Bloody bana kalırsa SteelSeries'ten daha kaliteli ürünlere sahip, daha iyilerine geçtim demeniz çok doğru olmamış. Fareyi eğer hor kullanıyorsanız bozulması olası. Temiz kullanmak ve tuşlara sert basmamak önemli.

Fareyi hor kullandığımı düşünmüyorum, temiz bir ortamda da kullanıyorum. Sıcaklık ne alaka bilmiyorum ama ortamın sıcaklığı da serin yani. Sadece ben değil, YouTube'a yazarsanız yüzlerce bu mouse hakkında video görebilirsiniz. Fakat arkadaşıma da bunun Wireless olanını da aldırdım yani Glorious Model O Wireless'i o bir sorun yaşamadığını söyledi.

Oyunlarda scroll vs zıplamak, bunny gibi şeyler için çok kullanıyorum, arkadaşım da aynı şekilde çok kullanıyor. Bir mouseyi nasıl hor kullanabilirim, normal masamda çeviriyorum. Hor kullanmak dediğiniz sinirlenince vurmak veya temiz tutmamak gibiyse öyle şeylerim yok. Her gün mousemi silerim ve darbe falan da uygulamadım.

Mekanik parçalardan oluşan mouse'da mutlaka yağ bulunur ve sıcaklık ile bu yağın ömrü doğrudan ilişkilidir.
Lube tarzı bir şey var sanırım parçaların arasına sürülüyor. Türkiye'de fiyatları fazlasıyla pahalı, yabancı ülkede bu malzemeyi alıp bu sorunu çözenleri gördüm. Fakat sıcak bir ortamda da değilim, o yüzden bunun sebep olduğunu düşünmüyorum.
@B 52 Stratofortress Hocam bu Lube ile çözülebildiğini duymuştum, sizin önerebileceğiniz bir Lube vs var mı?
Teknoloji konusunda her üründe sıkıntı yaşadım diyebilirim. Çok şanssız bir insan olduğumu düşünüyorum. Bunun içine kulaklık, bilgisayar donanımları ve mouseleri ekleyebilirim.

Lube tarzı bir şey var sanırım parçaların arasına sürülüyor. Türkiye'de fiyatları fazlasıyla pahalı, yabancı ülkede bu malzemeyi alıp bu sorunu çözenleri gördüm. Fakat sıcak bir ortamda da değilim, o yüzden bunun sebep olduğunu düşünmüyorum.
@B 52 Stratofortress Hocam bu Lube ile çözülebildiğini duymuştum, sizin önerebileceğiniz bir Lube vs var mı?
Teknoloji konusunda her üründe sıkıntı yaşadım diyebilirim. Çok şanssız bir insan olduğumu düşünüyorum. Bunun içine kulaklık, bilgisayar donanımları ve mouseleri ekleyebilirim.
Bu işinizi görür sanırım:

Yeni konular

Geri
Yukarı