Razer marka farelerin sürekli scroll tuşunun bozulması

erdmoks

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
RTX 4060
Arkadaşlar merhaba. 15 Mart 2023 tarihinde Razer Viper Mini mouse satın aldım. 5-6 ay sonra scroll tuşu bozuldu, garantiye gitti, değişim verdiler ancak stokta olmadığı için muadil ürüne razı oldum. Gelen mouse Razer DeathAdder kablolu Mousetu. Gelen yeni mouse kasım 2023 ayında yine scroll tuşu arızalandı ve yerine değişim ile yine DeathAdder mouse geldi. Şimdi bu son gelen farenin da scroll tuşu bozuldu. Aktif oyun oynayan biri bile değildim son 6 aydır ancak bu kadar kısa ömürlü olması da çok tuhaf. Bu fareyi de teknik servise gönderip artık iade mi istesem diye düşünmüyor değilim. Sizlerin düşüncesi nedir bu konuda?

Eskiden Razer'ın en ucuz ürünü bile Türkiye'de Amerika fiyatına satılırdı sonra ne olduysa "bazı" ürünleri yarı fiyatına falan satılmaya başlandı.

Türkiye gibi ucuz pazarlara Razer etiketi basılmış düşük kalite Aliexpress faresi falan mı gönderiyorlar merak ediyorum.

Yeni mouse almayı düşüneceksen Logitech'e bak ürünleri baya kaliteli ve şuan G502x'im var cidden Apple kalitesinde neredeyse

Ama Logitech'in eski ürünleri pek kaliteli değil ve ucuz ama yeni ürünleri de pahalı ürünleri kadar kaliteli değil

Arkadaşlar merhaba. 15 Mart 2023 tarihinde Razer Viper Mini mouse satın aldım. 5-6 ay sonra scroll tuşu bozuldu, garantiye gitti, değişim verdiler ancak stokta olmadığı için muadil ürüne razı oldum. Gelen mouse Razer DeathAdder kablolu mousetu. Gelen yeni mouse kasım 2023 ayında yine scroll tuşu arızalandı ve yerine değişim ile yine DeathAdder mouse geldi. Şimdi bu son gelen farenin da scroll tuşu bozuldu. Aktif oyun oynayan biri bile değildim son 6 aydır ancak bu kadar kısa ömürlü olması da çok tuhaf. Bu fareyi de teknik servise gönderip artık iade mi istesem diye düşünmüyor değilim. Sizlerin düşüncesi nedir bu konuda?

Markalar maalesef artık insanları da önemsemiyor. Misal bozuk bir seri kronik sorunu olduğu halde bile bile satılıyor ürünler. Benim de başıma Logitech G213 de gelmişti aldıktan kısa süre sonra s tuşu basmamaya başladı servise gitti sıvı teması yalanı ile geri yolladılar 28 gün beklettiler. Üstüne klavyeden pahalı fiyat da vermişler. Ve hala birçok AVM de her yerde standları var bu klavyenin internette tonlar şikayet, olumsuz yorum var kronik olduğu ortada ama firmanın umursadığı yok. Kulaklık aldım G432 çok kullanmadığım halde pedlerde aşınma ve dökülmeler başladı. Yedek parça da yokmuş. Hepsini sattım daha artık Logitech ürünü almam. Gidip tüm ekipmanları Razer aldım şimdilik çok memnunum. Umarım bunlarda da sorun yaşamam.

Ancak firmalar bence bazı ülkeleri bence sallamıyorlar. Ve değer de vermiyorlar. Veya arkadaşların dediği gibi ürünleri herhalde daha düşük kalitede üretip mi yolluyorlar anlamadım.

Markalar maalesef artık insanları da önemsemiyor. Misal bozuk bir seri kronik sorunu olduğu halde bile bile satılıyor ürünler. Benim de başıma Logitech G213 de gelmişti aldıktan kısa süre sonra s tuşu basmamaya başladı servise gitti sıvı teması yalanı ile geri yolladılar 28 gün beklettiler. Üstüne klavyeden pahalı fiyat da vermişler. Ve hala birçok AVM de her yerde standları var bu klavyenin internette tonlar şikayet, olumsuz yorum var kronik olduğu ortada ama firmanın umursadığı yok. Kulaklık aldım G432 çok kullanmadığım halde pedlerde aşınma ve dökülmeler başladı. Yedek parça da yokmuş. Hepsini sattım daha artık Logitech ürünü almam. Gidip tüm ekipmanları Razer aldım şimdilik çok memnunum. Umarım bunlarda da sorun yaşamam.

Ancak firmalar bence bazı ülkeleri bence sallamıyorlar. Ve değer de vermiyorlar. Veya arkadaşların dediği gibi ürünleri herhalde daha düşük kalitede üretip mi yolluyorlar anlamadım.
G213 modeli baya sıkıntılı ve Logitech'in pahalı modellerinde hiç sıkıntı yok ve Apple kalitesinde neredeyse ve şuan G Pro x kulaklık ve g502x mouse kullanıyorum

Normalde Logitech marka bi ürününün birşeyi bozulsa direk yeni ürün gönderirler ama bizim ülkemizde Logitech'i dolandırıyorlar bu yüzden kötü garanti sistemleri

G213 modeli bayağı sıkıntılı ve Logitech'in pahalı modellerinde hiç sıkıntı yok ve Apple kalitesinde neredeyse ve şu an G PRO X kulaklık ve G502X mouse kullanıyorum.

Bir kere klavye olarak dünyanın en kötü tasarımına sahip marka olabilir bu kadar zevksiz modeller neredeyse hepsi birbirinin aynısı gibi ve fiyatlar absürt pahalı. Klavye zaten G213'ten sonra çekindim bir de 1-2 modelinde daha farklı bir sorunlar duymuştum hiç bulaşmadım mouse olarak evet G502 kullandım taş gibiydi ilk versiyonu, sonra fiyatlar uçunca G402'ye düştüm. Oda iyiydi sorunsuz kullandım ama yeni versiyonu beğenmedim mağazada denedim. Şimdi Razer Basilisk V3 aldım çok memnunum malzeme kalitesi bayağı iyi. Ornata V3 klavye aldım. Bir de BlackShark v2. set yaptık.

Ek olarak en sevmediğim olay her marka kendi programı vs gerekiyor onu ayrı kur bunu ayrı kur hepsi bir ton servis çalıştırıyor hepsi 1 marka olunca tek program olunca rahatlıyor insan. O yüzden hepsini bir marka gittim. Bakalım bunlar ne kadar dayanıklı olacak zaman gösterecek.

Bir kere klavye olarak dünyanın en kötü tasarımına sahip marka olabilir bu kadar zevksiz modeller neredeyse hepsi birbirinin aynısı gibi ve fiyatlar absürt pahalı. Klavye zaten G213'ten sonra çekindim bir de 1-2 modelinde daha farklı bir sorunlar duymuştum hiç bulaşmadım mouse olarak evet G502 kullandım taş gibiydi ilk versiyonu, sonra fiyatlar uçunca G402'ye düştüm. Oda iyiydi sorunsuz kullandım ama yeni versiyonu beğenmedim mağazada denedim. Şimdi Razer Basilisk V3 aldım çok memnunum malzeme kalitesi bayağı iyi. Ornata V3 klavye aldım. Bir de BlackShark v2. set yaptık.

Ek olarak en sevmediğim olay her marka kendi programı vs gerekiyor onu ayrı kur bunu ayrı kur hepsi bir ton servis çalıştırıyor hepsi 1 marka olunca tek program olunca rahatlıyor insan. O yüzden hepsini bir marka gittim. Bakalım bunlar ne kadar dayanıklı olacak zaman gösterecek.

Bu kadar HDD ve SSD'yi napacaksın HDD ve SSD koleksiyonu mu yapıyorsun

Yedek parça bulundurmak zorunda hocam. Aynı üründen de, yedek parçasından da stoklamak zorunda firma diye biliyorum. Hakkınızı biraz araştırın. Tüketici hakem heyetine başvurun gerekirse. Size yedek parça temin edemezse aynı üründen temin etmek zorunda diye biliyorum. Hatta aynı ürün yoksa bir üst serisini vermeliler. Ben bunu önceden bilseydim viper miniden deathadder'a düşmezdim...

Yedek parça bulundurmak zorunda hocam. Aynı üründen de, yedek parçasından da stoklamak zorunda firma diye biliyorum. Hakkınızı biraz araştırın. Tüketici hakem heyetine başvurun gerekirse. Size yedek parça temin edemezse aynı üründen temin etmek zorunda diye biliyorum. Hatta aynı ürün yoksa bir üst serisini vermeliler. Ben bunu önceden bilseydim Viper Mini'den DeathAdder'a düşmezdim...

Direk Avrupa ile konuştum ben buradaki servis zaten aranmaz. Sattım kulaklığı dün Razer BlackShark V2 aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı