FedEx gümrükte takılan kargo nasıl kurtarılı?

BloodQuinn

Kilopat
Yer
Deutschland, Berlin
Merhaba, Çin'den aldığım ürün şu an gümrükte bekliyor sanırım, kargo cumartesi verildi ve bugün İstanbul'a geldi, gümrükte gecikme durumu bildirildi aradığımda bana mail verdiler "[email protected]" adında hiç yaşayan oldu mu? Kargom ticari olarak gözüküyormuş onunla ilgili mail yolladım, fakat kaç gün sürüyor ne oluyor hiç bilmiyorum. Bilen birisi varsa ve anlatırsa sevinirim.

1.png

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    14 KB · Görüntüleme: 47
Aslında adımlarda da anlatmış gümrük komisyoncusuyla görüşmen gerek kendisi gümrükle alakalı bir problem çıkarmış.

Merhaba, Çin'den aldığım ürün şu an gümrükte bekliyor sanırım, kargo cumartesi verildi ve bugün İstanbul'a geldi, gümrükte gecikme durumu bildirildi aradığımda bana mail verdiler "[email protected]" adında hiç yaşayan oldu mu? Kargom ticari olarak gözüküyormuş onunla ilgili mail yolladım, fakat kaç gün sürüyor ne oluyor hiç bilmiyorum. Bilen birisi varsa ve anlatırsa sevinirim.

Eki Görüntüle 2178423

FedEx ile görüşüp gümrükten geçirmek için bir kağıt alıp göndereceksiniz o şekilde vergi ödemeden geçirirsiniz.

Aslında adımlarda da anlatmış gümrük komisyoncusuyla görüşmen gerek kendisi gümrükle alakalı bir problem çıkarmış.

İnanır mısınız kendilerini 5 kez aradım bugün durmadan mail veriyorlar bakmıyorlar bile.

FedEx ile görüşüp gümrükten geçirmek için bir kağıt alıp göndereceksiniz o şekilde vergi ödemeden geçirirsiniz.

[email protected] mailine ulaştım hocam bugün cevap bekliyorum belgeyi yollarlarsa hallederim, peki doldurduysanız eğer ne gibi bilgiler istiyorlar fatura vs gerekiyor mu?

Bakalım bugün aradım hocam mail atmamı istediler umarım yarın yardımcı olurlar.

Birazcık sorun büyük sanırım web sitesinden, kart geçmişine kadar her şeyi talep ediyorlar aldığım ürünün fiyatını satıcı 20$ olarak göstermiş ama nasıl yapacağım bilmiyorum, yolladım bir mail daha kanıtlarla beraber bakalım, satıcı 20$ gösterdiği gibi farklı websiteside açmış 20$ olarak satış gösterdiği, fatura vs de var ama kabul etmiyormuş faturayı gümrük öyle dediler.

Son düzenleme:
Bakalım bugün aradım hocam mail atmamı istediler umarım yarın yardımcı olurlar.

Birazcık sorun büyük sanırım web sitesinden, kart geçmişine kadar her şeyi talep ediyorlar aldığım ürünün fiyatını satıcı 20$ olarak göstermiş ama nasıl yapacağım bilmiyorum, yolladım bir mail daha kanıtlarla beraber bakalım, satıcı 20$ gösterdiği gibi farklı web siteside açmış 20$ olarak satış gösterdiği, fatura vs de var ama kabul etmiyormuş faturayı gümrük öyle dediler.

Keşke satıcıya fiyatını düşük gösterin deseydiniz.

Keşke satıcıya fiyatını düşük gösterin deseydiniz.

Satıcı zaten fiyatını düşük gösterdi ona rağmen 20$ olarak görünen ürün bile takıldı gerçekten anlamıyorum nasıl iş yaptıklarını, 5 gün bekleyin dedi ilettim satın aldığım siteyi 20$ olarak görünüyor ürün orada da, bakalım sonuç ne olacak.

@trapcx ve yetmiyormuş gibi birçok vergi saydılar, gemi veya uçak ile taşındıysa şunu ödeyeceksiniz bunu ödeyeceksiniz diye, alabilecek miyim alamayacak mıyım hiç emin değilim ve alamazsam iade olacak mı onu da bilmiyorum.

Son düzenleme:
Satıcı zaten fiyatını düşük gösterdi ona rağmen 20$ olarak görünen ürün bile takıldı gerçekten anlamıyorum nasıl iş yaptıklarını, 5 gün bekleyin dedi ilettim satın aldığım siteyi 20$ olarak görünüyor ürün orada da, bakalım sonuç ne olacak.

@trapcx ve yetmiyormuş gibi birçok vergi saydılar, gemi veya uçak ile taşındıysa şunu ödeyeceksiniz bunu ödeyeceksiniz diye, alabilecek miyim alamayacak mıyım hiç emin değilim ve alamazsam iade olacak mı onu da bilmiyorum.

İade olması zor gibi. 5 gün sonra daha da netleşir.

İade olması zor gibi. 5 gün sonra daha da netleşir.

Yani ürün bana gelmese gümrüğe takılsa bile iade olmaz diyorsunuz değil mi, onu da geçtim 20$lık ürün için bana sordukları sorular, ne için kullanacaksınız, ödeme geçmişi dedim kripto ile ödedim atamam, atarsam 125€ olduğu görünecek :), içindekiler vs. Birçok soru sordular 5 gün bekleyin dediler ardından, umarım sonuçlanır, en kötü gümrükteki tanıdığı devreye sokmak kalıyor en son aşamada.

Geri
Yukarı