Fen lisesinin meslek lisesinden bir farkı olmaması

bepo-ms

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bir fen lisesinin pansiyonunda kalıyorum. Fen lisesi önce bana çok süt bebelerinin olduğu bir yer gibi gösterildi. Ama şimdi bakıyorum daha 9. sınıfız arkadaşlarım sigarayı geçtim içkiye başladılar. Böyle olduğunu bilmiyordum. Siz de böyle sanıyorsanız artık sanmayın.

Dediğin gibi olanlar var ama o kişiler saysan bir elin parmağını geçmez. Genel olarak meslek lisesinden kat kat daha iyi.

Bizim burada meslek lisesinin önünde 7/24 polis duruyor. Geçen uyuşturucu araması için köpekle bekliyorlardı.

Fen lisesinde ise bırak polisi okulda güvenlik yok kapılar sonuna kadar açık ne kaçan var ne kavga eden.

Bizim okulda da sigara içenler var 10-15 kişi. Kavga desen yılda 1 kez falan oluyor.
İçki içen varmı bilmiyorum. Okulum Gölcük Fen Lisesi bu sene 480 lerde girdiler galiba 9. sınıflar.

Dediğin gibi olanlar var ama o kişiler saysan bir elin parmağını geçmez. Genel olarak meslek lisesinden kat kat daha iyi.

Bizim burada meslek lisesinin önünde 7/24 polis duruyor. Geçen uyuşturucu araması için köpekle bekliyorlardı.

Fen lisesinde ise bırak polisi okulda güvenlik yok kapılar sonuna kadar açık ne kaçan var ne kavga eden.
Bizim okulda ise sigara içmeyenlerin, nargileye babasının parasını vermeyenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor ne yazık ki...

Daha yavaş içince "ben tadını alarak içiyorum, güzel içiyorum" demiyorlar mı nasıl kafayı yiyorum anlatamam.

Rastgele 10 tane öğrenci seç ikisinden de gör farkı. Tıp fakültesinde amfiden hızlı hızlı çıkan var sigara içmek için. Ben de tıp fakültelerinde okuyanların Sütçü İmam'da mühendislik okuyanlardan farkı yok mu diyeyim? (İnsan olarak fark olmayabilir, aldıkları eğitim bazında bakıyorum.) Her yerde kötü insan da var iyi insan da ama fen liseleriyle meslek liselerinin öğrenci kalitesi bariz bir farktır kimse kusura bakmasın.

Bizim okulda ise sigara içmeyenlerin, nargileye babasının parasını vermeyenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor ne yazık ki...

Daha yavaş içince "ben tadını alarak içiyorum, güzel içiyorum" demiyorlar mı nasıl kafayı yiyorum anlatamam.
Meslek lisesinden farkı olmayan bir fen lisesine düşmüşsün anlaşılan. Geçmiş olsun

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı