Meslek lisesinden öğretmen olmak

ugurt

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba ben meslek lisesi elektronik bölümü okuyorum ama en büyük hayalim okul öncesi öğretmeni olmak. Lise 11. sınıftayım ve dersleri hiç anlayamıyorum. Derslere katılmak bana psikolojik hasar veriyor. Bana göre değil ve seneye staj var; sıkıntıdan, düşünmekten, kendime zarar vermekten korkuyorum. Nakil de aldıramıyorum, ne yapacağımı bilmiyorum. Eski tarih öğretmenim geçen gün girersin bir elektrikçiye çalışırsın deyince iki gün üzüntüden uyuyamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bize söylediklerinizi ailenize de söyleyin ve liseyi açıktan bitirmek istediğinizi, hayalinizin öğretmenlik olduğunu ve açık öğretime geçince bunun için çalışacağınızı bastırarak söyleyin. Aileniz sizin düşüncelerinize değer veren ve iyiliğinizi isteyen kişilerse durumu anlayacaktır ve umarım öylelerdir. Açık öğretime geçtikten sonra da internetten ve kitaplardan eğer imkanınız varsa özel ders takviyeleriyle hayalinizin yolundan gidip başaracaksınız :)

İşine değil maaşına bakacaksın.

Yapamıyorum bu bölümü öğretmenlik istiyorum ama lise de dersleri anlamadığım için kalmaktan korkuyorum insanın işini severek yapması gerekir ama ben bu işi yapamıyorum sevmiyorum öğretmen olmak istiyorum.
Bize söylediklerinizi ailenize de söyleyin ve liseyi açıktan bitirmek istediğinizi, hayalinizin öğretmenlik olduğunu ve açık öğretime geçince bunun için çalışacağınızı bastırarak söyleyin. Aileniz sizin düşüncelerinize değer veren ve iyiliğinizi isteyen kişilerse durumu anlayacaktır ve umarım öylelerdir. Açık öğretime geçtikten sonra da internetten ve kitaplardan eğer imkanınız varsa özel ders takviyeleriyle hayalinizin yolundan gidip başaracaksınız.

Bana en son söyledikleri şey bu liseyi bitir mezuna kal dershaneye yazıl dediler yani dışarıdan okumamı istemiyorlar umarım bu sevmediğim liseyi bitirebilirim.

Benim staj yaptığım yerde şefim bana üniversite sınavına çalışacaksan sana iş yaptırmayalım çalış dedi. Size de böyle bir teklif gelirse çok iyi bir fırsat olur.

Bana en son söyledikleri şey bu liseyi bitir mezuna kal dershaneye yazıl dediler yani dışarıdan okumamı istemiyorlar umarım bu sevmediğim liseyi bitirebilirim.

Dışarıdan okumanı istemiyorlar ama mezuna kalmanı ve bir yılını boş yere çöpe atmanı istiyorlar. Ailene mezuna kalıp bir yılını feda etmek istemediğini iyice anlatman gerek. Burada önerim sana yardımcı olacak halinden anlayan akraba, öğretmen, abi, abla gibi ailenle iletişime geçip senin iyiliğin için konuşacak kişileri ailenle konuşmaya ikna etmen. Eğer çalışıp istediğiniz sonucu alamazsanız yine mezuna kalırsınız ama hayatınızdan 2 yıl daha istemediğiniz ve gereksiz bir okula, sonraki bir yıl ise mezuna gidecek. 3 yılınızı komple sınava ayıracak olsanız derece bile yapabilirsiniz. İyice konuşmanız lazım ailenizle. Umarım anlayışla karşılarlar.

Dostum önce bir otur düşün, dersleri sevmiyorum ve derse girmek beni bitiriyor diyorsun. Peki sorarım sana derse girmeyi zerre sevmeyen bir insan ders anlatırken ne denli mutlu olacak? Çocuklara ilginiz nedir, malum çocuklar yoğun ilgi ister farklı yapıları vardır? Bir etken de mezun olunca ne yapacağınızdır, iş imkanlarını kesinlikle göz ardı etmeyin ki elektrik bence kötü bir alan değil kendini geliştirip çok farklı şeyler yapabileceğin belki ileride kendi yerini açıp farklılıklar ortaya koymaya başlayabilrceğin bir alan. Dersleri sevmiyorum algısını yık öncelikle, ne olacaksan ol ama şu an o lisedesin ve onlar senin dersin sen de bu derslere odaklanıp oradan iyi bir şekilde mezun olmalısın. Nihayetinde hayat senin, mesleğin senle yıllarca süregelen bir vasıf bunu da göz ardı etmemek lazım, illa öğretmen olmak istiyorum diyorsan olmayacak bir şey yok ortada çalışmaya başla yeter ki.

Dışarıdan okumanı istemiyorlar ama mezuna kalmanı ve bir yılını boş yere çöpe atmanı istiyorlar. Ailene mezuna kalıp bir yılını feda etmek istemediğini iyice anlatman gerek. Burada önerim sana yardımcı olacak halinden anlayan akraba, öğretmen, abi, abla gibi ailenle iletişime geçip senin iyiliğin için konuşacak kişileri ailenle konuşmaya ikna etmen. Eğer çalışıp istediğiniz sonucu alamazsanız yine mezuna kalırsınız ama hayatınızdan 2 yıl daha istemediğiniz ve gereksiz bir okula, sonraki bir yıl ise mezuna gidecek. 3 yılınızı komple sınava ayıracak olsanız derece bile yapabilirsiniz. İyice konuşmanız lazım ailenizle. Umarım anlayışla karşılarlar.

Konuşmaya çalışacağım yardımınız için teşekkür ederim umarum liseyi bitirip hayallerime kavuşurum az önce canlı derste öğretmen bana boşa hayal kurma diyor bu insanları anlayamıyorum gerçekten.
Dostum önce bir otur düşün, dersleri sevmiyorum ve derse girmek beni bitiriyor diyorsun. Peki sorarım sana derse girmeyi zerre sevmeyen bir insan ders anlatırken ne denli mutlu olacak? Çocuklara ilginiz nedir, malum çocuklar yoğun ilgi ister farklı yapıları vardır? Bir etken de mezun olunca ne yapacağınızdır, iş imkanlarını kesinlikle göz ardı etmeyin ki elektrik bence kötü bir alan değil kendini geliştirip çok farklı şeyler yapabileceğin belki ileride kendi yerini açıp farklılıklar ortaya koymaya başlayabilrceğin bir alan. Dersleri sevmiyorum algısını yık öncelikle, ne olacaksan ol ama şu an o lisedesin ve onlar senin dersin sen de bu derslere odaklanıp oradan iyi bir şekilde mezun olmalısın. Nihayetinde hayat senin, mesleğin senle yıllarca süregelen bir vasıf bunu da göz ardı etmemek lazım, illa öğretmen olmak istiyorum diyorsan olmayacak bir şey yok ortada çalışmaya başla yeter ki.

Ben normal kültür derslerini severek dinliyorum katılıyorum ama meslek derslerini sevmiyorum ve çocukları çok seviyorum zaten öğretmen olma isteğim çocuklara sevgimden dolayı mahallede komşuların çocukları beni görünce sarılıyor onlarla oyun oynuyorum yani kısacası öğretmenliği çocuk sevgimden dolayı seçtim ve diğer derslerimde gayet başarılıyım sadece bölüm derslerini sevmiyorum.

Geri
Yukarı