Fiber internet nasıl kullanılır?

Hermitus

Hectopat
Makaleler
3
Yakın zamanda binamdaki fiber işleri bitecek ve ben ISS araştırmaya başladım ancak daha önce hiçbir ISS kullanmadığım için bilgim yok.
Fiber internet için düzgün bir modem gerekli mi?
Şu an bu routeri kullanıyorum Tenda N301 4 Port 300mbps 2.4ghz 2x5dbı Access Poınt Router Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Bir de şöyle bir modem var kullanmadığım https://www.hepsiburada.com/tp-link-td854w-adsl2-kablosuz-4-port-hiper-hizli-modem-pm-HB000009JMNV
Bu router veya modemi kullanabilir miyim yoksa yeni bir modem gerekli mi?
Millenicom gibi ISS'ler modem veriyor ücret karşılığı bunu almak zorunda mıyım?
Şu an Millenicom 100Mbps paketini düşünüyorum. Sizin önerdiğiniz ISS varsa yazarsanız sevinirim.

Yakın zamanda binamdaki fiber işleri bitecek ve ben ISS araştırmaya başladım ancak daha önce hiçbir ISS kullanmadığım için bilgim yok.
Fiber internet için düzgün bir modem gerekli mi?
Şu an bu routeri kullanıyorum Tenda N301 4 Port 300mbps 2.4ghz 2x5dbı Access Poınt Router Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Bir de şöyle bir modem var kullanmadığım https://www.hepsiburada.com/tp-link-td854w-adsl2-kablosuz-4-port-hiper-hizli-modem-pm-HB000009JMNV
Bu router veya modemi kullanabilir miyim yoksa yeni bir modem gerekli mi?
Millenicom gibi ISS'ler modem veriyor ücret karşılığı bunu almak zorunda mıyım?
Şu an Millenicom 100Mbps paketini düşünüyorum. Sizin önerdiğiniz ISS varsa yazarsanız sevinirim.

Fiberi hangi ISS çekiyorsa onların paketini kullanırsın.

TürkNet öneririm. Kullanım sağladığın süre zarfında sana ücretsiz modemi sağlıyor.
:
1694076225032.png

Fiberi hangi ISS çekiyorsa onların paketini kullanırsın.
Aşağıda saydığım ve saymadığım birçok firmadan hizmet alabilir arkadaşımız.
O fiber için geçerli değil hocam. Normal DSL hat için diğer ISS'ler kullanıyor.
Hayır fiber için de geçerli. Türk Telekom FTTH altyapısında Millenicom kullanıyorum 2 yıldır. Lütfen yanlış bilgilendirmeyelim. Aklıma bir çırpıda gelenler:
- Millenicom
- Turknet
- Netspeed
- Comnet
- Vodafone
- İnternet Kutusu
- Pelicell
...

Ve daha birçok firma...

Hocam TurkNet modem için para alıyor mu? Diğer ISS'lere göre pahalı ve hakkında fazla şikayet olmasından dolayı biraz göz ardı etmiştim.

Modemden ücret almıyor. Üyeliği iptal edince modemi geri iade ediyorsun. Ben bir sıkıntı çekmedim. Müşteri hizmetleri de bence gayet ulaşılır. Fiyat konusu ise Türk Telekom zam yapınca diğerleri de yapmak durumunda kalıyor. Şu an TürkNet 300 TL olmuş sanırım.

Aşağıda saydığım ve saymadığım birçok firmadan hizmet alabilir arkadaşımız.

Hayır fiber için de geçerli. Türk Telekom FTTH altyapısında Millenicom kullanıyorum 2 yıldır. Lütfen yanlış bilgilendirmeyelim. Aklıma bir çırpıda gelenler:
- Millenicom
- TurkNet
- Netspeed
- Comnet
- Vodafone
- İnternet Kutusu
- Pelicell

Ve daha birçok firma...

Hocam Millenicom nasıl önerir misiniz modem almam gerekli mi? Bir de taahhüt olmadığı için kafasına göre zam yapıyor mu?

Hocam Millenicom nasıl önerir misiniz modem almam gerekli mi? Bir de taahhüt olmadığı için kafasına göre zam yapıyor mu?
Ben taahhütlü kullanıyorum da taahhütsüz firmalarda zam ihtimali her zaman var. Modemi (aslında router) ve ONT cihazını altyapı sahibi firma olan Türk Telekom veriyor zaten. Ben memnunum açıkçası. Ama prensiplerim gereği tavsiye vermiyorum. Oyun oynamadığım için pingin hiçbir önemi yok benim açımdan. Genelde 8-9 ms civarında oluyor. Bir başka arkadaş pingi çok önemseyebilir ve illa ki 5'in altında olacak diyebilir. Biraz da beklentiyle alakalı yani. Benim şu zamanda tek tavsiyem taahhüt olur. Her şeye her gün zam gelen şu ekonomik ortamda taahhüt can kurtarır.

Yeni konular

Geri
Yukarı