FIFA 23 Taktik ve Diziliş Önerisi

serdar_gs

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar fut oynuyorum yalnız kötü oynuyorum defansta bir nebze pas yolu kapatmayla falan dirensem de ofansta etkili olamıyorum. Genelde ofansa çıktığımda rakiplerin defansı hep yerli yerinde oluyor benim oyuncularıma yakın oynayıp yaklaştıkları anda da alıyorlar topu kaptırdığım anda bir iki pasla dağınık ve orta sahada bulunan defansımın arkasına sızabiliyorlar. Taktik kısmında defans hattını geride kal yapsamda fark etmedi yine defansım ileride kuruluyor hücuma çıktığımda da rakip defanslar hep eksiksiz ve yapışık oynuyorlar. Çok pas hatası yapıyorum ve rakip defansın arasına çok zor sızabiliyorum. Neyi eksik yapıyorum bir türlü çözemedim :D Aşağıya kadroyu bırakıyorum önerilerinizi bekliyorum.
Not: Diziliş normalde 4-3-3 tarzı şu anki rastgele seçili.

Dosya Ekleri

• fff.jpg
    fff.jpg
    569 KB · Görüntüleme: 516
Üçlü oynat hocam ileride daha kolay çoğalırsın kanatlarını da öne çıkar.
Üçlü derken defans mı ilerisi mi anlayamadım kusura bakma birde talimatlardan defans arkasına koş vs yapıyorum yinede herkes yerinde bekliyor bir çözemedim şu oyunu :)

Üçlü derken defans mı ilerisi mi anlayamadım kusura bakma birde talimatlardan defans arkasına koş vs yapıyorum yinede herkes yerinde bekliyor bir çözemedim şu oyunu :)
Defansını üçlü diz önlerine 2 tane atik defansif orta sahayı çak onların önüne 10 numara özellikli bir göbek oyuncusu koy ileride 2 santraforun olsun kanatlara da hem bek özellikli hem hücum özellikli adam koy. Atak yerken kanat beklerini geriye çekecek şekilde düzenle böylece atak yerken 5'li defans yaparsın. Ama dikkat et düzgün oturtamazsan 5-6 gol yersin her maç riskli ama eğlenceli taktiktir. 😀

Anlam veremediğim o kadar çok şey var ki şimdi dediğin taktiği denemek için bazı oyuncu değişiklikleri yapmam lazım öncelikle benim çözmem gereken paslarım neden direk rakibe gidiyor adamların defansları nasıl hep bozulmadan geride kalıyor seçtikleri oyuncuları eski düzen defans gibi nasıl gelip direk müdahale yapıyor bir anlasam. Ondan sonra da diziliş ve taktik işine girsem diyorum ama direk dediğin gibi diziliş ile mi denesem.

Anlam veremediğim o kadar çok şey var ki şimdi dediğin taktiği denemek için bazı oyuncu değişiklikleri yapmam lazım öncelikle benim çözmem gereken paslarım neden direk rakibe gidiyor adamların defansları nasıl hep bozulmadan geride kalıyor seçtikleri oyuncuları eski düzen defans gibi nasıl gelip direk müdahale yapıyor bir anlasam. Ondan sonra da diziliş ve taktik işine girsem diyorum ama direk dediğin gibi diziliş ile mi denesem.

Hocam birebir benim yaşadığım sorunları anlatmışsınız :D
Bir çözüm bulabildiniz mi veya bizim adamlar baskı kurmayıp çok boşluk bırakırken neden bazı rakipler eski tip defans yapabiliyorlar öğrenebildiniz mi acaba?

Hocam birebir benim yaşadığım sorunları anlatmışsınız :D
Bir çözüm bulabildiniz mi veya bizim adamlar baskı kurmayıp çok boşluk bırakırken neden bazı rakipler eski tip defans yapabiliyorlar öğrenebildiniz mi acaba?
Bıraktım kurtuldum :) o direk üstümüze gelip alma olayını çözemedim bıraktım oynamıyorum artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı