Fiyat Performans Olarak AMD VS Intel

Amd mi intel mi ?

• Oy verenlerin toplamı
    74
144 HZ bir monitörünüz varsa 200 almışsın ne ? 144 HZ yeterince akıcı.. Fazla abartiyorsunuz 🙂

Yillardir hic degismedi, en iyisi : Intel ,en F/P olani AMD.

Paran sinirsiz, maksimum FPS almak istiyorsun Intel / Nvidia tercih edersin.
Orta direksin, verdigin parayla max FPS almak istiyorsun AMD tercih edersin.
Orta direk değilim ama AMD tercih ediyorum. Hatta ekran kartı konusunda da hayatımda ilk defa AMD kart satın alacağım.

İnsanları sınıflandırmayı ne de çok seviyorsun sen öyle. Ben de senin gibi saçma bir sınıflandırma yapayım mı? Mesela enayisindir Intel tercih edersin, paran ve emeğin değerlidir AMD tercih edersin diyeyim mi? Bir şeyleri sınıflandırmaktan vazgeçin.

AMD işlemci konusunda rakibinin ensesine yapıştı. Tekli çekirdekte yer yer geçiyor. Çoklu çekirdekte ise fark atıyor. Kaldı ki 1080p yakın zamanda çok az talep görecek. Devir 2K-4K devri. Ekran kartı konusunda ise o HD serisi ekran kartlarında yakaladığı liderliği yakalamak üzere.

Emeği kıymetli olan herkes, geliri ne kadar olursa olsun, duruma göre hareket eder. Şu an devir AMD devri. Intel ve Nvidia da biraz kendilerini sorgulamalı ve tüketicileri enayi yerine koymayı bırakarak, kullanıcıların/oyuncuların yararına olacak şekilde rekabeti artırmalı.

Şimdi demek istediğim kullanicilar olarak doyumsuz olmamiz.. Bir ara şu tartışma vardı. 75 HZ monitörün var ultra ayarlarda 75 FPS gecemiyeceksin. Geçtin diyelim. 75 FPS üstünü goremeyeceksin. 75 HZ yeterli deniyordu. Birisi de oradan çıktı dedi ki 144 HZ monitör farki çok. Evet çoktu ve farki vardi. Şimdi ki muhabbet şuna benziyor. Birinde 170 almışsın birinde 223 ne fark eder ? 144HZ ve bu monitöre sabitlenmiş 144FPS hayli hayli yetiyor. Takilmayin şu olaylara.. ayrıca darboğaz olmadığı sürece evet islemci kullanımı geri planda kalır ama unuttuğunuz bir olay da şu var. Ornek veriyorum. Ryzen islemci rahat ve kullanim orani düşük calisiyor. Thread yani izlekler sayesine.. Yani fazla yük altina girmiyor. Fakat İnteller ryzene göre daha fazla yük altında çalışıyor. Daha fazla işlemci kullanımı yapiyor. Buda ilerleyen dönemlerde gerek işlemci ömrü gerek işlemci bakımını etkiler. Yani olaya düz mantik yaklaşmadan önce geniş çaplı bakmaliyiz.

Orta direk değilim ama AMD tercih ediyorum. Hatta ekran kartı konusunda da hayatımda ilk defa AMD kart satın alacağım.

İnsanları sınıflandırmayı ne de çok seviyorsun sen öyle. Ben de senin gibi saçma bir sınıflandırma yapayım mı? Mesela enayisindir Intel tercih edersin, paran ve emeğin değerlidir AMD tercih edersin diyeyim mi? Bir şeyleri sınıflandırmaktan vazgeçin.

AMD işlemci konusunda rakibinin ensesine yapıştı. Tekli çekirdekte yer yer geçiyor. Çoklu çekirdekte ise fark atıyor. Kaldı ki 1080p yakın zamanda çok az talep görecek. Devir 2K-4K devri. Ekran kartı konusunda ise o HD serisi ekran kartlarında yakaladığı liderliği yakalamak üzere.

Emeği kıymetli olan herkes, geliri ne kadar olursa olsun, duruma göre hareket eder. Şu an devir AMD devri. Intel ve Nvidia da biraz kendilerini sorgulamalı ve tüketicileri enayi yerine koymayı bırakarak, kullanıcıların/oyuncuların yararına olacak şekilde rekabeti artırmalı.

Gereksiz demagoji yapmissin. "Budget sistem" anlaminda orta direk dedim. Fakirler AMD, burjuva sinifi Intel, Ruhban sinifi Sapphire kulanir gibi algilayacak bir sey yok, yirtinmissin bos yere.

Ayni seyi diyoruz, bu konudaki diger mesajlarimi okuyarak bu sonuca kendin de ulasabilirdin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı