Amd mi İntel mi fiyat/performans canavarı?

Hani benim düşündüğüm şuydu. 2-3 sene sonra baktım ki multiplayer oyunlarda donma yaşıyorum, o.c yapıveririm geri hayata döndürürüm işlemciyi. Böyle düşünmüştüm. Ama i3 4150 yi bilemiyorum. i5 ler çok pahalı onlar ihtimal dahilinde bile değil. 64 kişilik BF4 haritalarında yağ gibi aksın istiyorum.

AMD alırsan tek çekirdek performansın düşük olur, ilk çekirdek önemlidir oyunlarda.Ayrıca çok ses çıkarır AMD bunu ben yaşadım. 530 lira + ek soğutucu almak zorunda kalabilirsin kasa hemen yanındaysa... Ben i3 4150 aldım FX 6300 almadım iyi ki de almamışım. Geleceğe yönelik bir bilgisayar istiyorsan INTEL kullan. i3 4350 aldım çok beğendim, sessiz sedasız çalışıyor. Performansı da iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle ses çıkarmıyor. Kendim stok fan ile kullanıyorum. Abartılacak kadar ses yok. O.c yapacaksan kesinlikle Fx6300 ama yapmayacaksan İntel İ3 4150.

@MF @Recep Baltaş Son olarak üstadların da bi fikrini alalım kararımı vereceğim. Ben şöyle duymuştum/biliyordum i34150 nin tek çekirdek performansı iyi, Fx 6300 ün ise çok çekirdek performansı. E oyunlar da çok çekirdek performansı istediğine göre Fx6300 öne çıktı benim için. Ama sanırım yanılmışım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı