Flash Player Virüsü

Mustafa Sakallı

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar internete girdiğimde ''Flash playeriniz güncel değil'' diye bir sayfa çıkıyor. Virüs olduğunu bildiğim için hemen kapatıyorum ama girdiğim her sayfada bu uyarıyı verip bıktırdı beni. Firefox ve İE10 kullanıyorum ikisinde de aynı sorunu yaşıyorum. Nedir bunun çözümü?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    32,6 KB · Görüntüleme: 471
Son düzenleyen: Moderatör:
Ama internette dolaşmama izin vermeyecek bir hal aldı. Google'ye girdiğimde bile bu reklam çıkıyor. McAfee ile tarattım virüsü bulamadı.

1) AdwCleaner ile Reklam Temizliği ile adware temizliği gerçekleştirin.

2) Malwarebytes : Free anti-malware download buradan AntiMalwareyi indirip, güncelle ve kur. İnternet bağlantısını kesin. Derin Tarama (C:, D: dahil) yapıp tarama sonucunda bulunan zararlıları "Seçimi kaldır" diyerek temizleyin. Temizleme sonucunda oluşan raporu buraya ekleyin.

3) Downloads - SurfRight bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapıp bulduklarını silin. Hitman Pro çok kısa sürede tarama yapar. Zararlı bulursa ekran görüntüsünün resmini alıp ekleyin.

Sorununuz devam ederse flash player linkini veya dosyayı indirip buraya ekleyin.

Şunu da belirtmemde fayda var. Kendi wi-fi ağımdan bağlandığım zaman bu sorun ortaya çıkıyor. Başka bir wi-fi ağından bağlandığımda ise sorun olmadan rahatça internette gezinebiliyorum. Acaba sorun DNS bazlı olabilir mi?

Şunu da belirtmemde fayda var. Kendi wi-fi ağımdan bağlandığım zaman bu sorun ortaya çıkıyor. Başka bir wi-fi ağından bağlandığımda ise sorun olmadan rahatça internette gezinebiliyorum. Acaba sorun DNS bazlı olabilir mi?
Chip forumda aynı konudan muzdarip olan kişiler var ve tespitlere göre modeme bulaşıyor ve resetten sonra düzelmeyen modemlerde var. Dediklerimi yaparsanız en azından kimliğini tespit ederiz çünkü varyantları git gide artıyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı