FM 23 taktik önerisi

Renster

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Süper Lig'de şampiyon olmak için taktik önerir misiniz? Kendi taktiğim ilk başta işe yarıyordu. Fakat sonrasında bozuldu. İlk 5 maçımı kazandım sonraki maç 0-0 bitti ondan sonraki maçta 6-0 yenildim. Şampiyonlar Ligi'nde de ilk 2 maçı 2-0 ve 4-3 kaybettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Süper Lig'de şampiyon olmak için taktik önerir misiniz? Kendi taktiğim ilk başta işe yarıyordu. Fakat sonrasında bozuldu. İlk 5 maçımı kazandım sonraki maç 0-0 bitti ondan sonraki maçta 6-0 yenildim. Şampiyonlar ligi'nde de ilk 2 maçı 2-0 ve 4-3 kaybettim.

Hocam böyle oyundan zevk almazsınız herkes aynı durumu yaşıyor 2-3 maç süper sonra boş mağlubiyetler alıyorsunuz devam edin antrenmanları düzenlemeyi unutmayın oyunun zaten zevk veren kısmı zorlu fikstür içerisinde taktik oturtmak ve bunu istikrara vurmak neyse taktik için bence her türlü olur YouTube'da birçok taktik videosu var hepsi kazandırıyor zaten hoşunuza gideni indirin gitsin.

Oyundan öyle zevk alacağınızı düşünmüyorum. Oyunun zevki taktiği takımına ve elindeki oyunculara göre kendin yapıp, oyuncuları araştırarak kendin bulup transfer ederek çıkar diye düşünüyorum. Tabii ki rehberler okuyarak veya videolar izleyerek feyz alıp kendi fikirlerinizle harmanlayarakta bir şeyler yapabilirsiniz. Öneri istiyorsanız taktiğinizin resimlerini atıp öneri istemek daha iyi olabilir.

Hocam böyle oyundan zevk almazsınız herkes aynı durumu yaşıyor 2-3 maç süper sonra boş mağlubiyetler alıyorsunuz devam edin antrenmanları düzenlemeyi unutmayın oyunun zaten zevk veren kısmı zorlu fikstür içerisinde taktik oturtmak ve bunu istikrara vurmak neyse taktik için bence her türlü olur YouTube'da birçok taktik videosu var hepsi kazandırıyor zaten hoşunuza gideni indirin gitsin.
Hocam ben hazır taktik istiyordum direk kendim nasıl taktik yapabilirim hiç bilmiyorum.

Konuya güncelleme getireyim. Fmscout'dan başka bir taktik indirdim. Baştan başladım kariyere. Şu an Dünya Kupası arası var Süper Lig'de 40 puanla 1.ciyim. Ama UCL'de maalesef 6 maçta 5 puan toplayıp 3. oldum ve elendim.

Son düzenleme:
Hocam önerebileceğim en iyi diziliş 4-4-2. Ama Porto´nunki. Zira forvetlerden birisi gizli forvet, kanat oyuncuları içe kattettiği için ileride ve merkezde çoğalabiliyorlar, aynı zamanda savunma da yapıyorlar. Dengeli bir yapıya sahip.

Taktik kısmına girip "içeri taktik aktar" yani "import tactic" gibi bir seçenek var, ona girip Portekiz liginden Porto taktiğini kendinize uygulayın. Tabii bu taktiği varsayılan hale getirin ki, antrenmanlarda uygulanıp takım alışsın. Bu arada kötü taktik diye bir şey yok. Sürekli oynadıkça, maç kazandıkça takım o sisteme uyum sağlıyor. Sisteme uygun oyuncuları transfer etmek de önemli.

Bu arada, taktik düzenlerken, birden fazla oyuncuya "ileride kal" gibi talimat verme derim. Oyuncuların atağa geriden katılması çok daha etkili ve kompakt geri dönüş sağlar. 400 saat kariyer mod oynayıp tecrübelerim doğrultusunda söylüyorum.

3-4-1-2 italyan magic, maçlara asistan kadro seçim önerisiyle çık önemli maçlar öncesi 11de başlayacak olan oyunculara 1-2 gün dinlenme ver işe yarıyor beraberlikle yırtacağına barça ya 3-4 atabilirsin tabi takım huzuru ve uyumu üst seviyeler çıkmalı pa sı 160 170 lerde olan ve ca sı 140 larda 3-4 oyuncun olmalı tabi ama zamanla, ligi rahat alırsın

Geri
Yukarı