Format atarken HDD görünmüyor

kralonur1417

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar laptopa format atıyorum. Windows'u SSD'ye kuruyorum. Bu sefer PC açılınca 1TB HDD gozukmuyor kurduğum Windows yazılımıyla mi alakalı? Yoksa SSD'yi format atarken siliyorum. Sonra yeni diyorum. Aynısını HDD'ye de yapiyorum. Gene ayni sorun oluyor neden harddiskim gozukmuyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200610-174423_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20200610-174423_WhatsApp.jpg
    130,1 KB · Görüntüleme: 55
Kod menüsü var oraya giriyorsun sonra birkaç kod dizini var onları yazıp komple sıfırlıyorsun. Bilgisayarın üretici bilgisinden tut her şeyini siliyorsun bilgisayarın garanti dışı kalıyor gibi olaylar var. Arkadaşlar yardımcı olur.

Hocam her sey gitmesin sadece diskler temizlensin bir de format sonrası kurdugum HDD gozuksun.

Kod menüsü var oraya giriyorsun sonra birkaç kod dizini var onları yazıp komple sıfırlıyorsun. Bilgisayarın üretici bilgisinden tut her şeyini siliyorsun bilgisayarın garanti dışı kalıyor gibi olaylar var. Arkadaşlar yardımcı olur.

Hocam her sey gitmesin sadece diskler temizlensin bir de format sonrası kurdugum HDD gozuksun.

Bunun için format CD'si lazım veya Recovery lazım 2 side elinizde yoksa. Bu korsan yaptığınız anlamına gelir ve bu işin kod dışında bir yolu yok internetten araştırın ve aramaya inanın.

Arkadaşlar laptopa format atıyorum. Windows'u SSD'ye kuruyorum. Bu sefer PC açılınca 1TB HDD gozukmuyor kurduğum Windows yazılımıyla mi alakalı? Yoksa SSD'yi format atarken siliyorum. Sonra yeni diyorum. Aynısını HDD'ye de yapiyorum. Gene ayni sorun oluyor neden harddiskim gozukmuyor?
Benim gördüğüm orada 120gb ssd ve 1tb hdd var.Yanlışmı görüyorum ?

Eğer aktive etmezsek windowsa gelince gözükmüyo diye biliyorum yanlışmıyım ?
Evet, Windows üzerinde gözükmesi için kurulumu yaparken "Yeni" kısmına tıklayıp birim oluşturması gerekiyor. Ya da kurulumdan sonra disk yönetimi üzerinden de Yeni Birim oluşturabilir.
(Not: Ben soruyu yanlış anlamışım PC açılınca diyormuş :), yukarıdaki yazdıklarımı yapması gerekiyor.)

Evet, Windows üzerinde gözükmesi için kurulumu yaparken "yeni" kısmına tıklayıp birim oluşturması gerekiyor. Ya da kurulumdan sonra disk yönetimi üzerinden de yeni birim oluşturabilir.
(Not: Ben soruyu yanlış anlamışım PC açılınca diyormuş :), yukarıdaki yazdıklarımı yapması gerekiyor.)

Eğer aktive etmezsek Windows'a gelince gözükmüyor diye biliyorum yanlış mıyım?

Arkadaşında dediği gibi "sürücü 0 ayrılmamış alan" zaten 1TB'lik HDD. Gözüküyor yani.

Benim gördüğüm orada 120GB SSD ve 1TB HDD var. Yanlışmı görüyorum?

Arkadaslar doğrudur ama ben 2sine birden yeni deyip ayrı ayrı oluşturuyorum. Windows acilinca disk yönetiminden HDD'yi silip tekrar NTFS şeklinde olusturuyorum. Disk yönetiminden ama bunun olması gerekeni format esnasında diskleri biçimlendirme. Her iki disk için yeni dedikten sonra kurulumu yaptıktan sonra çıkması gerekmiyor mu? HDD aktif olmuyor. Sonradan Windows acilinca HDD'yi manuel olarak aktif ediyorum.
Bunun için format CD'si lazım veya Recovery lazım 2 side elinizde yoksa. Bu korsan yaptığınız anlamına gelir ve bu işin kod dışında bir yolu yok internetten araştırın ve aramaya inanın.

Internet üzerinden korsan olarak Windows 10 paket indirdim. Korsan yazılım olduğundan dolayı bu sorun olmuş olabilir mi? Şu an yeni lisans aldim. Microsoft'un sitesinden indirip Rufus yardımıyla atmam en yararlısı olacaktır degil mi?
1 TB HDD disk yönetiminden etkinleştirdinmi.

Disk yönetiminden Windows arayüzünde değişiyor. Sorum su format atarken disk parçalama kisminda her iki birimi silip tekrar yeni dememe rağmen sadece SSD gozukuyor. Windows acilinca ama ben her ikisinin de format atıldıktan sonra gözükmesini istiyorum bu korsan yazılımla alakali bir durum mudur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı