Format sonrası sistemde yavaşlamalar oluyor

dyspaire

Hectopat
Merhabalar. Bilgisayarıma yaklaşık 2-3 hafta önce format attım USB ile. Sonrasında gerekli driver sürücülerini kurdum. Genelde bilgisayarda oyun oynarım bu sıralar oynadığım oyunlarda işlemcimin %100 olarak kullandığını görüyorum sebebini anlayamıyorum üstüne de oyunda donmalar yaşıyorum %100 kullanmasından ötürü sanırım. Bellek kullanımımda görev yöneticisinde kullanılabilir olarak 10 GB ve sürekli değişiyor bazen 10.7 falan oluyor bu doğal mı (16 GB RAM'im var bu arada.) İşlemci macunum ile ilgili bir sorun olabilir mi bayağıdır değiştirmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ne isterseniz bilgi olarak söyleyebilirim bilgisayarım ile ilgili tekrar format gerekiyorsa atarım şimdiden teşekkür ederim...

Merhabalar. C diskten Windows Old klasörünü silerseniz düzelebilir. Görev yöneticisi>performans kısmını SS atar mısınız?

Buda ram fotosu
Merhabalar. C diskten Windows Old klasörünü silerseniz düzelebilir. Görev yöneticisi>performans kısmını SS atar mısınız?
yolladım 2 adet resim
windows dosyasından mı bahsediyorsunuz ?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    36,2 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    46,6 KB · Görüntüleme: 26
Buda ram fotosu

yolladım 2 adet resim

windows dosyasından mı bahsediyorsunuz ?
Hocam windows klasörünü silmeyin. Arkadaş Windows.old klasöründen bahsediyor fakat pek etkisi olmayacaktır. Driverları kurdunuz mu? Ayrıca ekran kartının sıcaklığı boştaki sıcaklık mı? 54 derece o kart için fazla diye biliyorum.

Hocam Windows klasörünü silmeyin. Arkadaş Windows.old klasöründen bahsediyor fakat pek etkisi olmayacaktır. Driverları kurdunuz mu? Ayrıca ekran kartının sıcaklığı boştaki sıcaklık mı? 54 derece o kart için fazla diye biliyorum.

RX 570 için 45-49 derece ideal bir sıcaklık eski kart olduğu için + termal macunu değişmemiştir

Yeni konular

Geri
Yukarı