Q6600 Format sonrası yavaşlama

Merhaba. Bugün SSD'nin fazla dolu olması ve silinecek pek bir şey olmadığı için format attım. Ama attıktan sonra PC aşırı derecede yavaşladı. Keşke atmasaydım dedittirdi. Ayrıca eski bir sorunum vardı. Video izlerken ses geç geliyordu. Bu format atmadan önceki format attığımda vardı. Bir daha attım ve düzeldi. Şimdi gene attım ama bu kez gene aynı sorun var. Ayrıca takılmalar da öncekinde hiç yokken bunda 2-3 kere oldu. Nedeni nedir birçok ayarı yaptım ve driver güncelledim.
Sistem:
2 GB RAM.
Intel Core 2 Quad Q6600.
Atı X1550.
120 GB SSD+300 GB HDD.

Merhaba. Bugün SSD'nin fazla dolu olması ve silinecek pek bir şey olmadığı için format attım. Ama attıktan sonra PC aşırı derecede yavaşladı. Keşke atmasaydım dedittirdi. Ayrıca eski bir sorunum vardı. Video izlerken ses geç geliyordu. Bu format atmadan önceki format attığımda vardı. Bir daha attım ve düzeldi. Şimdi gene attım ama bu kez gene aynı sorun var. Ayrıca takılmalar da öncekinde hiç yokken bunda 2-3 kere oldu. Nedeni nedir birçok ayarı yaptım ve driver güncelledim.
Sistem:
2 GB RAM.
Intel Core 2 Quad Q6600.
Atı X1550.
120 GB SSD+300 GB HDD.

Hem inşallah bu sisteme Windows 10 kurmayı denememişsinizdir. Ses geç geliyorsa driver sorun olabilir sürücü kurun en az Windows 7 Win 8.1 kurun Windows 10 çökertir.

Windows 10 1703 performance Edition.

Kanka o bilgisayara Windows 10 nasıl kurdun en az 8.1 kur elinde kalır bilgisayar.

Bu sisteme umarım Windows 10 kurmamışsınızdır. Ses gecikmesi sürücülerini yüklemediğiniz için olabilir.
Evet kurdum ama sorun işletim sisteminden kaynaklı değil. Öncekinde 50 tane uygulama açık olsa bile kasmıyordu. Gayet seri. Ama şuan bir sorun var.

Kanka o bilgisayara Windows 10 nasıl kurdun en az 8.1 kur elinde kalır bilgisayar.
Hocam 2017 sürümü? 8.1 kullandığım uygulamaları kaldırmıyor ve arayüzü sevmiyorum.

Evet kurdum ama sorun işletim sisteminden kaynaklı değil. Öncekinde 50 tane uygulama açık olsa bile kasmıyordu. Gayet seri. Ama şu an bir sorun var.

Hocam 2017 sürümü? 8.1 kullandığım uygulamaları kaldırmıyor ve arayüzü sevmiyorum.

RAM yükselt.

Evet kurdum ama sorun işletim sisteminden kaynaklı değil. Öncekinde 50 tane uygulama açık olsa bile kasmıyordu. Gayet seri. Ama şu an bir sorun var.

Hocam 2017 sürümü? 8.1 kullandığım uygulamaları kaldırmıyor ve arayüzü sevmiyor.

Windows 10, 2 GB RAM'de nasıl donmadan çalışabilir? Bu dediğiniz mümkün değil. Büyük ihtinal formatlarken 22H2 yüklediniz. Windows 10 LTSC kurabilirsiniz illa 10 olacaksa.

Bencede hocam. RAM yükselt zira Windows 10 istiyorsan illaki Windows 10 ıtcs kur.

Windows 10, 2 gb ram'de nasıl donmadan çalışabilir? Bu dediğiniz mümkün değil. Büyük ihtimal formatlarken 22h2 yüklediniz. Windows 10 ltsc kurabilirsiniz illa 10 olacaksa.
Şey 2017 sürümü demiştim.
1803 LTSC kur PC bayağı hızlanır. Ama 32 Bit olsun.
2017 sürümü.
Maalesef anakart max 2 gb destekliyor. Seneye güçlü bir sistem toplayacağım şuanlık bununla yetiniyorum maalesef.

Geri
Yukarı