Formatlardan Sonra Ani FPS Düşmesi

medal55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 1 ay önce yeni bir sistem topladım .Vatanda birleştirdiler ve Windows falan kurmuşlardı.Ben o Windows'ta FPS düşüklüğü yaşamadan oynadım.Sonra Windows 8'e geçtim ve oyunlar acayip kastı(driverlar falan günceldi) ardından kendi elimdeki CD'den Windows 7 'ye geçtim ardından öğrendim ki Win. 8.1 daha iyiymiş.Bunun üstüne 8.1'e geçtim (Hepsi aynı gün oldu).Neyse 1 hafta falan kullandım baktım bunda da kasmalar başladı 1 hafta sonra tekrar Windows 7 'ye geçtim.Şu an hala onu kullanıyorum ama mesela 100-110 küsür fps den bir anda 50'ye düşüyor ama böyle çatışma,patlama gibi sahnelerde değil böyle bir tünelden geçerken mesela sonra tekrar 100'e çıkıyor.HDDTune ile tarattım çok fazla format attığımdan dolayı bir şey çıkmadı sağlam.Oyun esnasında işlemci max.47 ye çıkıyor ekran kartı ise 66'ya.Sistemim;
Sapphire R9 280X Vapor-X
İ5 4670K
MSI Z87-G43 Gaming Anakart
Corsair Carbide 400R 750 Watt
Şimdiden teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı