Formattan sonra Laptop'ta Oyunların Kasması

Cowmurderer

Kilopat
Yer
Ege Bölgesi
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir sürü sitede benim sorunuma benzer konular vardı ancak hiç birinde adam akıllı aradığım cevabı bulamadım. Bir de bunu paylaşarak denemek istedim.

Öncelikle elimdeki Laptop eski değil alalı daha 7-8 ay oldu. Bilgisayara en son format attıktan sonra kasmayan oyunlar kasmaya başladı. World of Warcraft, DotA 2 gibi online oyunları oynarken FPS'de düşüş görüyorum ve oyunlarda kasma oluşuyor. Full grafik özelliklerinde çalıştırdığım oyunlar nedense artık kasmaya başladı.

Sistem Özellikleri:

Intel Core i7-4700 MQ CPU 2.40GHz 2.40 GHz
x64 bit 16,00 GB RAM DDR3 (8x2)
1920x1080
NVIDIA GeForce GTX 765M /2 GB DDR5
Intel HD Graphics 4600
500 GB HDD

Denediğim ve yaptığım şeyler:

2 kere format.
Tüm Driverlar güncel.
Laptop altında zaten soğutucu var.
Fan Temizliği ve Macun
MSI LIVE UPDATE 5 ve SlimDrivers programları ile driverların güncelde olup olmadığına baktım.
Virüs yok yeni formatlı.

-----------------------

Ve bir sorum olacak: Bilgisayarı "Güç Seçenekleri" ile "Dengeli"'ye aldığım zaman kasma olmuyor gibi halbuki Prize takılı olup "Yüksek Performans" seçeneğini seçtiğim zaman oyunlarda kasma görüyorum. Bunun sebebi nedir? Normalde bu olayın tam tersi olması lazım diyorlar.

Arkadaşım laptopların sürücüleri Driver güncelleme programlarıyla güncellenmez. o ayrıntıyı gözden kaçırma bana göre senin sürücülerin güncellenmemiştir. Laptopun marka ve modelini gir sana sürücülerinin güncelleme listesini yazayım.

O programlara inanma lenovonun kendi sitesinden bütün driverları kurmama rağmen 25 tane sürücü buldu ne işe yaradığı belli olmayan sürücüler kendi manuel indirdiğim sürücünün birini sildim tekrar tarattım bulmadı bile.

Sorununa gelecek olursak Oyunlara girerken İntel ekran kartın çalışıyor olabilir Nvidia Denetim Masasından bunun ayarını yapmalısın.

Tam şimdi aynı sebepten konu açacaktım ki, oyuna girerken Intel ekran kartının çalıştığını fark ettim, arkadaşın da dediği gibi NVIDIA ile çalıştırınca sorun çözüldü.

Arkadaşım laptopların sürücüleri Driver güncelleme programlarıyla güncellenmez. o ayrıntıyı gözden kaçırma bana göre senin sürücülerin güncellenmemiştir. Laptopun marka ve modelini gir sana sürücülerinin güncelleme listesini yazayım.

1. arkadaşım galiba çok şey bildiğinizi sanıyorsunuz ve karşınızdaki aptal yerine koyma her forumda varmış bunu da fark etmiş oldum. MSI GE60 olup LAPTOP MSI'IN kendi sitesinde MSI LIVE UPDATE ile yüklemenizi öneriyor.

O programlara inanma lenovonun kendi sitesinden bütün driverları kurmama rağmen 25 tane sürücü buldu ne işe yaradığı belli olmayan sürücüler kendi manuel indirdiğim sürücünün birini sildim tekrar tarattım bulmadı bile.

Sorununa gelecek olursak Oyunlara girerken İntel ekran kartın çalışıyor olabilir Nvidia Denetim Masasından bunun ayarını yapmalısın.

Hepsi yapılı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı