Formattan sonra lisans gitti

Sizde bir sorun olmaması bunun sorunsuz olduğunun kanıtı değil zaten. Sizde 20 kez kullanınca bir şey olmaz, başkasında 2. kullanımda key patlar. Bu keyler şirketler için sağlanan keylerin bir şekilde piyasaya sürülmesi ile dönen bir sistem. Herhangi bir sorunda Microsoft hiçbir şekilde ilgilenmez, yardımcı olmaz. Büyük ihtimalle şu anda bilgisayarınız, adını bile duymadığınız bir şirketin lisanslı bilgisayarı olarak gözüküyor olabilir.
Yanlışlıkla Google şirketinin lisanlı bilgisayarı olarak gözüküyormuş bir de, ne güzel olurdu :D.

Yanlışlıkla Google şirketinin lisanlı bilgisayarı olarak gözüküyormuş bir de, ne güzel olurdu :D.

Ben de bu şekilde 1.5 yıl kullanmıştım sonra bir formatta key aktif etmedi. Bir daha mı alsam diye düşünürken üniversite Microsoft ile yaptığı anlaşmadan dolayı bir sürü programı kullanıma açtı, Windows dahil. O şekilde Windows 10 Professional Retail key almıştım.

Ben de bu şekilde 1.5 yıl kullanmıştım sonra bir formatta key aktif etmedi. Bir daha mı alsam diye düşünürken üniversite Microsoft ile yaptığı anlaşmadan dolayı bir sürü programı kullanıma açtı, Windows dahil. O şekilde Windows 10 Professional Retail key almıştım.
Fırsattan istifade kapmışsınız, iyi yapmışsınız. Benim o kadar verecek param yok maalesef, o yüzden bu şekilde kullanmaya devam. İlerde milyoner olursam belki almayı düşünebilirim.

Sizde bir sorun olmaması bunun sorunsuz olduğunun kanıtı değil zaten. Siz 20 kez kullanınca bir şey olmaz, başkasında 2. kullanımda key patlar, şans işi. Bu keyler şirketler için sağlanan keylerin bir şekilde piyasaya sürülmesi ile dönen bir sistem. Herhangi bir sorunda Microsoft hiçbir şekilde ilgilenmez, yardımcı olmaz. Büyük ihtimalle şu anda bilgisayarınız, adını bile duymadığınız bir şirketin lisanslı bilgisayarı olarak gözüküyor olabilir.

Keyi siz mi satın almıştınız yoksa bilgisayarı alırken Windows dahil miydi?

Bilgisayar Windows kurulu geldi.
Önceden formatladığımda ve anakartı güncellediğimde lisans gitmiyordu.
Son formattan sonra gitti.

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayara format attkıntan sonra lisans gitti Windows'u etkinleştirin yazısı çıkmaya başladı.
Önceden format çeksemde gitmeyen lisans gideceği tuttu. Ama format atmadan önce anakarttı güncellemiştim ondan kaynaklı olabilir mi?
Önceden sanırım Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi diyorurdu.

Kurduğunuz Windows sürümü ile anakartınıza kayıtlı olan ürün anahtarı farklı ise bu çalışmayacaktır. İnternetten 50-60 liraya key alabilir ya da anakartınıza kayıtlı olan Windows sürümünü kurarak bu sorunu çözebilirsiniz. Sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Eğer aynı ise anakartınıza kayıtlı olan ürün anahtarını tekrar girin.

BIOS sürümünü güncellemek neden lisans anahtarını silsin ki anlamadım? Ben defalarca kez BIOS update yaptım ve üstüne de format attım fakat, benim lisans anahtarım silinmedi. Bende neden olmadı da arkadaşta oldu?
Ben güncelleme derken yeni bir anakarta geçiş yaptığını sandım.

Geri
Yukarı