C# Form'un hep tam ekran kalmasını sağlama

Tahhatass

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Visual Studio üzerinden C# kullanarak bir program yaptım. Amacım programın her zaman tam ekran kalmasını sağlamak. Ama kullanıcı Form'un başlığından tutup istediği yere götürebiliyor ve bu da Form'un tam ekrandan çıkmasına sebep oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    8,6 KB · Görüntüleme: 32
Formun load kısmına
this.WindowState = System.Windows.Forms.FormWindowState.Maximized;
yaz. Açılışta tam ekran açılır. Form özelliklerinden max min form boyutunu sabit yap. Minimize false yap. Dediğin gibi olur.

Formun load kısmına
yaz. Açılışta tam ekran açılır. Form özelliklerinden max min form boyutunu sabit yap. Minimize false yap. Dediğin gibi olur.
Dediğin şeyleri yaptım zaten. Hatta Form'un olaylar kısmına gelip bütün olaylara this.WindowState = System.Windows.Forms.FormWindowState.Maximized; kodunu yazdım. Ama hala pencereden tutup sürüklenince sağ sola gidiyor.

BorderStyle none, açılış içinde Maximized açarsan olur. Tutup sürükleyebileceği bir yer olmazsa istediğin efekt olur.

Formun load kısmına
Kardeşim sorunu çözdüm. İlk başta tam ekran açıldığı için ekrana yükseklik ile genişliği aldım konum olarak. Ondan sonra olaylar kısmından Location Changced olayını seçip Form'un konumunu tam ekran olduğu zaman aldığı konuma sabitledim. Böylelikle Form'un konumu değştiğinde tekrar en baştaki konumuna geliyor. Yardımın için yine de teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı