Fortnite Haksız yere ban yedim

Son düzenleme:
Merhabalar. 1 ay önce plati.ru Fortnite hesap aldım. Her şey iyidi ki bu hatayı alana kadar. 2 tane düşüncem var.

Ya adam aynı hesaba birçok kişiye satmış ve o adamlar hile açmış ya da farklı ülkelerden girildiği icin beni VPN olarak algılamasından olabilir mi ve banı nasıl kaldırabilirim? İlla donanımları değiştirmek mi zorundayım ya da hangi donanımları kaydediyor, HWID ban yardımcı olursanız sevinirim.

Not: VirtualHardware kullandım kayıt defterinden değiştirmeyi denedim, harddisk serial numarasını değiştirmeyi denedim. Hiçbiri olmadı maalesef.

Eki Görüntüle 336568
Merhaba ben Ömer. Bende bu konuda sorun yaşıyorum ve bu sorunu 2 senedir acıyla çekiyorum. İlk olarak pc nize reset atmak, banı kaldırmaz onu diyeyim. 2.si ise kayıt defterinden birşey silmeniz de düzeltmez, yada oyunu silip yüklemeniz. Son olarak hdd (hard disk) nizin id sini dahi değiştirseniz işe yaramaz. Ben bunların hepsini denedim ve olmadı. Bu sorunu fortnite a yazdığımda fortnite bana sorunsuz ban attığını söylediğinde şok olmuştum. Benim fikrime göre fortnite sizin hdd nize ban atar (buraya sebebini hevesle yazacaktım ama ne yazacağımı unuttuğum için burayı kısa kestim 😁😁). Bu yüzden id nizi fln değiştirmeniz birşey değiştirmez. Ben yeni hdd alıp deneyeyim. Daha sonra size geri yazacağım eğer düzelirse. Düzelirse başıma dinyalar yıkılır her neyse eğer siz çözümü bulursanız bana da yazarsanız sevinirim.
Merhaba ben Ömer. Bende bu konuda sorun yaşıyorum ve bu sorunu 2 senedir acıyla çekiyorum. İlk olarak pc nize reset atmak, banı kaldırmaz onu diyeyim. 2.si ise kayıt defterinden birşey silmeniz de düzeltmez, yada oyunu silip yüklemeniz. Son olarak hdd (hard disk) nizin id sini dahi değiştirseniz işe yaramaz. Ben bunların hepsini denedim ve olmadı. Bu sorunu fortnite a yazdığımda fortnite bana sorunsuz ban attığını söylediğinde şok olmuştum. Benim fikrime göre fortnite sizin hdd nize ban atar (buraya sebebini hevesle yazacaktım ama ne yazacağımı unuttuğum için burayı kısa kestim 😁😁). Bu yüzden id nizi fln değiştirmeniz birşey değiştirmez. Ben yeni hdd alıp deneyeyim. Daha sonra size geri yazacağım eğer düzelirse. Düzelirse başıma dinyalar yıkılır her neyse eğer siz çözümü bulursanız bana da yazarsanız sevinirim.
He burada aklıma gelmişken söyleyeyim öncekinde kısa kesmiştim. Fortnite çok gelişmiş bir oyun olduğundan fortnite sizin dosyalarınıza yada kayıt defterinize bir şey koymaz, hard diskinize bana atar ve bu sayede bilgisayarınız oyunu açamaz ya da daha doğrusu şöyle söyleyeyim oyun oyun oynamanıza izin vermez. Bunun için yeni hdd alıp yeni (eski windows unuzu değil) hdd nize yükleyip denemelisiz. Dediğim gibi ben yaparsam size yazarım siz o zaman yapın.

He burada aklıma gelmişken söyleyeyim öncekinde kısa kesmiştim. Fortnite çok gelişmiş bir oyun olduğundan fortnite sizin dosyalarınıza yada kayıt defterinize bir şey koymaz, hard diskinize bana atar ve bu sayede bilgisayarınız oyunu açamaz ya da daha doğrusu şöyle söyleyeyim oyun oyun oynamanıza izin vermez. Bunun için yeni hdd alıp yeni (eski windows unuzu değil) hdd nize yükleyip denemelisiz. Dediğim gibi ben yaparsam size yazarım siz o zaman yapın.
Forumda çözümünü bir yerde anlatmıştım zaten. Tek çözüm yolu bu. Bende 2 yıldır banlıyım. 32 GB flash belleğe Windows kurarak oynuyordum. Sonra oyundan sogudum. Herkes çok iyi oynuyordu bıraktım. İslemcimde el vermiyordu. Yeni bilgisayar alınca devam edeceğim.

Hesap satın alıp haksız ban yedim demek kadar ironik bir şey var mı acaba? Bu tip hesapların ucuza satılma nedeni zaten bu. Ayrıca evet başkalarına da satılmış olabilir. Ya da oyun hesap satışını tespit edip banlamış olabilir. İnsanımız yaptığı şeylerin bedelini neden sürekli "haksızlık" olarak yorumluyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı