Forumda Özel Mesajın Kapalı Olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

rechtssprechung

Hectopat
Merhabalar. Forumda kişiler arası özel yardımlaşma olmaması adına bu özelliğin kapalı olduğunu biliyorum fakat bazı durumlarda konular kilitlenince kendimizi ifade edemiyoruz. Örneğin, sabah bir konuda bir kulaklığın fiyatından ucuz şekilde bir market zincirine geleceği paylaşılmış. Ben de 1 adet satın almayı işaret ederek "alınıp satılabilir" ifadesini kullandım. Bir arkadaş da stokçuluğu övdüğümü ve yapılması gerektiğini söylediğimi algılamış ve bir cevap yazmış.

Bu konu onaylanırsa; bu konunun vesilesi ile arkadaşa cevap vermiş olayım, ben gidip tüm kulaklıkları sepete doldurup, satıştan kalkınca fazlasıyla kar elde edin demedim. Kişisel olarak 1 adet satın alıp, satıştan kalkınca piyasadaki fiyatının biraz altına satabilirsiniz dedim. Ayrıca, benim söylemek istediğimde herhangi bir ahlaksızlık ya da fırsatçılık yok. Kişi, kendisine sınırlandırma getirilmemişse ve bunun üzerine stokçuluk yapıp, satış sonrasına kadar ürün stoklarsa evet bence de bu ticari ahlaka ters düşer. Fakat ben, kişisel olarak 1 ürün alıp, kullanmak yerine satmaya karar verirsem buna hiç kimse karışamaz. Sonuçta 1 adet aldım ve o ürün BANA ait. Kullanabilirim, satabilirim. @balikeat @Lowell1

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı