Özel Mesaj Sisteminin Kapalı Olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Predator Titan

Kilopat
Makaleler
11
Daha fazla  
Meslek
Developer
Profil Kapağı
1523184026
Öncelikle merhaba. Bu yazıyı yazmadan eski konuları inceledim ve bir düşünceye kapıldım. Öncelikle sizden ricamı belirteyim; Bazen sosyalde görüşünü beğendim insanlar oluyor. Güzel bir yazısı ve düşünce yapısı olduğundan beni etkiliyor. Kendisini "izle" seçeneğini kullanarak takip ediyorum. İyi bir seçenek ama yeterli değil. Bunun için özel mesaj sisteminin gelmesini rica ediyorum. Peki neden gelmeli...
  1. Görüşünü sevdiğim ya da karşı olduğum bir kişi, her hangi bir konuda tartışırken araya girip konuyu karıştırmak istemiyorum. Onunla tartışabileceğim ya da merak ettiğim soruları sorabileceğim bir sistem olmalı.
  2. Kendisi ile fikir alışverişi yapmak, arkadaş olmak istiyorum. Bunun için "hakkında" kısmına gelip, "iletişim" sekmesinden kendisi ile irtibat kurabilirim. Ama kişi, kendi hakkında işime yarayacak "iletişim" bilgisini vermemiş ise, nasıl irtibat kuracağım ?
  3. Diyelim ki bir konu açtım ve bu konu üzerinden kendisi ile istediğim konu hakkında tartışabilirim, konuşabilirim. Ama kendisine sadece ikimiz arasında kalacak bir mesaj yollamak istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

Resim 1
1.PNG

1.Resimde 'de gözüktüğü gibi yetkili kişinin yazısı benim 3.Sorumun ortaya çıkmasına sebep olan konudur. Kendisi daha sonra yaptığı bir güncelleme de ise, PM konusunu forumda yapmayacaklarını belirtmiş.

Resim 2
2.PNG

2.Resim de ise Recep Baltaş Bey, daha yakın bir zaman aralığında tekrar PM konusunu ele almış. Sanırım düşünseniz iyi olur. Bu bir ihtiyaç. Bazen Sosyal ile alakası olmayan bir konuyu, örn: "Özel hayatta ne iş yaptığı" gibi bir soruyu Sosyal'de konu açarak soramam.

İlgi ve alaka için şimdiden teşekkürler ediyorum. Her şey Technopat'ın daha iyi bir yer olması için...

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel mesaj sistemi olursa sistem toplama soruları gibi şeylerin önünü almak imkansız. Bunun yerine konu açılır, kişi konuya etiketlenir ve konu çözüme kavuşturulur. Emeğin, harcanan vaktin, yapılan beyin fırtınasının herkese faydası olabilecekken, neden sadece bir kişi faydalansın ki? :)

Özel mesaj sisteminin açılmayacağı ve karar sebebi zaten söylenmiş, görselle alıntılamışsınız. Üyelerin istekleri tabii ki yönetim kadrosuna ulaşıyor. Bir değişiklik yapılacağı zaman haber verilir. (y)

Ulaşmak istediğiniz kişilere nasıl ulaşacağınız konusuna gelince, kendilerinden e-mail adreslerini veya sosyal medya hesaplarını isteyebilirsiniz. İsterlerse paylaşıp sonrasında mesajlarını düzenleyerek kaldırabilirler. Düzenlemeye de "Mail adresi içeriyordu, kaldırıldı." gibi bir açıklama yapmak yeterli olur. İçeriği bomboş mesaj görünmesindense böyle bir açıklama daha iyi. Kişi sizinle iletişim bilgilerini paylaşmıyorsa, zaten yapacak bir şey yok. :)

@Yusuf Ensar Ertan

Yusuf Bey forumla ilgili ciddi konularda yetkililere çoğu kez danışma ihtiyacımız oluyor. Çoğul eki kullandım gerçi ama bir tahminden ötürü.

Örneğin son zamanlarda bazı mevzular vardı, Umutmeister Bey'in profil ekranında bir mail adresi vardı, o şekilde hallettik.

Özel mesaj sistemi değil de, tüm modların profil ekranlarında birer mail adresi bulunsa?

Gizlilik hakları önemli tabii ki, herkesin muadil bir mail hesabı vardır mutlaka, onları kullansalar?

Moderatör heyetine bu konuyu önerme imkanınız var mı?

Dedikleriniz için teşekkürler ederim. Yalnız benim şu dediğimi anlamadınız sanırım :) "Bu bir ihtiyaç. Bazen Sosyal ile alakası olmayan bir konuyu, örn: "Özel hayatta ne iş yaptığı" gibi bir soruyu Sosyal'de konu açarak soramam." Bu soruma yanıt olarak şunu demişsiniz, "kendilerinden e-mail adreslerini veya sosyal medya hesaplarını isteyebilirsiniz." Şimdi iyi diyorsunuz, ama şunu bir düşünün. Belki benim karşımdaki kişi, bana veya insanlığa olan bir güven sorunundan dolayı sosyal medya hesabını paylaşmayı kabul etmiyor. Belki kişinin sosyal medya hesabı bile olmayabilir. Kişi belki hesabını "belirli" sebeplerden dolayı vermezse nasıl iletişim kuracağım? Bu soruma yanıt olarak da şunu dediniz var sayalım,"Kişi sizinle iletişim bilgilerini paylaşmıyorsa, zaten yapacak bir şey yok. :)" Kişi benimle iletişim kurmak istiyor ama gizliliğini koruyarak kurmak istiyor olabilir.

Kişi sizinle iletişim kurmak istiyorsa gerekirse sahte bir e-posta hesabı açar ve öyle iletişim kurar. Eğer özel hayatın içine çok fazla girmeden soru soracaksanız, Konu Dışı bölümüne konu açın ve kendisini davet edin.

Kişi sizinle iletişim kurmak istiyorsa gerekirse sahte bir e-posta hesabı açar ve öyle iletişim kurar. Eğer özel hayatın içine çok fazla girmeden soru soracaksanız, Konu Dışı bölümüne konu açın ve kendisini davet edin.
Dedikleriniz zor... Düşünün, günde en az 3 tane "Konu Dışı bölümüne konu açın ve kendisini davet edin" başlığı altında açılmış konu olacak. Zaten sürekli gereksiz konular açılıyor, üstü üstüne bir de bu?

Haa bir de fake e-posta demişsiniz. Yine aynı şekilde insanlar sırf birbirine "Merhaba, aynı şehirde yaşıyormuşuz. Düşüncelerinizi beğeniyorum, buluşmak istiyorum. Ne dersiniz?" adlı sorular yüzünden hesap mı açacak? Çok saçma ve zor...

Burası konu dışı bölümü, belli bir seviyede her şekilde konu açılabilir. Eğer kişi gerçekten sizinle iletişim kurmak istiyorsa gerekirse sahte bir e-posta hesabı kurar demiştim, bu tamamen karşınızdaki kişiye bağlı. Öyle bir şey yazmalısınız ki karşınızdaki kişi bundan etkilenip sizinle iletişim kursun. Şu anda özel mesaj sistemini açmak iyi değil.

Peki o zaman sizin şu sözünüz üzerine, bütün forumun önünde bu konu hakkında izin alınmıştır. Eğer herhangi bir kullanıcı, "Gereksiz Konu" vb. sebeple ban yerse bu konuyu göstermek isterim. Bu yazımı okuyan her kullanıcı; hakkında merak ettiğiniz kişiyi, "Konu Dışı" bölümünden bir konu açarak etiketleyin ve kendisi ile iletişim kurun. Eğer ki bir sorun çıkar ise yetkili kişinin dediği sözü demeniz yeterli,"Konu Dışı bölümüne konu açın ve kendisini davet edin".

@Silinen üye Herhangi bir yetkiliye soru soracağınız zaman rahatlıkla konu açarak ve kendisini etiketleyerek bunu yapabilirsiniz, bu konuda bir kısıtlama yok. Amaç tüm bilgiyi paylaşmak. Yoksa sosyal medya üzerinden zaten fazlasıyla özel mesaj geliyor. Onları da buraya yönlendiriyoruz. :) Ek olarak, bu tarz konularda tüm yazılanlar yetkili kadro tarafından zaten görülüyor ve inceleme altında tutuluyor. İletilmesi için, konuya isteğinizi yazmış olmanız yeterli.

@PredatorTitan02 Ne saçma, ne de zor. 1 dakikalık iş. Madem kişi gizliliğini bu kadar korumak istemesine rağmen başkasıyla iletişime geçme niyetinde, o halde bu feragat büyütecek bir şey değil.

Belki benim karşımdaki kişi, bana veya insanlığa olan bir güven sorunundan dolayı sosyal medya hesabını paylaşmayı kabul etmiyor. Belki kişinin sosyal medya hesabı bile olmayabilir.
"Merhaba, aynı şehirde yaşıyormuşuz. Düşüncelerinizi beğeniyorum, buluşmak istiyorum. Ne dersiniz?"

İhtimaller ekstreme doğru giderken çözümler gayet basit. Konu açmak ya da mail paylaşmak. Sosyal medya hesapları olmayabilir, Technopat üyeliği varsa mail hesabı var ve nasıl açacağını biliyor demektir.

Eğer herhangi bir kullanıcı, "Gereksiz Konu" vb. sebeple ban yerse bu konuyu göstermek isterim.
Troll amaçlı olmadığı sürece kimse böyle bir şeyden uyarı almaz. Yarın bir gün birisi konu açıp beni etiketleyerek: "Falanca ürünü kullandığınızı gördüm, yorumlarınızı alabilir miyim?" ya da "Kaç yıldır bilgisayar oynuyorsunuz?" gibi çeşit çeşit sorular sorabilir. Bundan dolayı kimse ceza almadı, almaz. Konu çok gereksizse cevaplanıp kilitlenir. Troll ise gereği ona göre yapılır.

Şu an net olarak özel mesaj sisteminin açılmayacağı belli. Konunun daha fazla uzamasına gerek yok. İyi Sosyal'ler dileriz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı