Foxconn H55MXV BIOS Güncelleme

nebi64

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Foxconn H55MXV anakart kullanıyorum ve BIOS'umu güncellemek istiyorum fakat yapamadım. Önceden Gigabyte anakart kullanıyordum, onda BIOS güncellemesi çok basitti fakat Foxconn'da bunu yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Nasıl yapabilirim? BIOS sürümüm: 080015. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, aynı anakart bende var.

Öncelikle MFG Jumper'ın yerini değiştirmen gerekiyor. (Resim bu forumdaki bir konudan alıntıdır.)
peXkqfL.png

Sonra ki adımları zaten Burak Alkan isimli üyemiz aşağıdaki linkte yazmış.
Foxconn H55MXV BIOS Güncellemesi | Technopat Sosyal

MFG Jumper'ı BIOS güncelledikten sonra tekrar eski konumuna getireceksin.

Anakart sürücüsü olmaz. Neyi güncellemek istediğinizi doğru düzgün söyleyin ve hatanın resmini çekin.
Dostum ben yanlış anakart biosunu atmışım
Benim h55mxv le olan anakartıma h55mxv bios update attım sürücü ve donanımlar bozuldu şimdi h55mxv le biosunu atmak isyedigim de bu hata ile karşılaşıyorum

Dosya Ekleri

• Screenshot_20181007-131628.jpg
    Screenshot_20181007-131628.jpg
    84,3 KB · Görüntüleme: 382
MFG jumper'ı doğru yapılandırdın mı? Anakart model resmini çekip gönderin. Yanlış atman için yükleme komutunu bilmen lazım. Doğru BIOS'u da aynı şekilde kurabilmen lazımdı.
Yanlış bios update attım dostum. MFG jumper 2-3 de anakart modeli bu şekilde
MFG jumper'ı doğru yapılandırdın mı? Anakart model resmini çekip gönderin. Yanlış atman için yükleme komutunu bilmen lazım. Doğru BIOS'u da aynı şekilde kurabilmen lazımdı.
Sorunu hala çözemedim dostum...

Dosya Ekleri

• IMG-20181007-WA0002.jpg
    IMG-20181007-WA0002.jpg
    254,4 KB · Görüntüleme: 357
Son düzenleme:
http://www.foxconnchannel.com/driverdownload/Motherboard/Intel/Socket1156/H55MXV/BIOS/9A1F1H01.zip
Bu dosyayı indirin, Fredos rehberini uygulayın ve zip içindekileri belleğe çıkartın.

Boot edip bu komutları sırası ile girip Enter'layın bittiğinde diğer komuta geçip yapın.
fpt -C
fpt -ERASE

Bu komutlardan biri doğru şekilde çalışacaktır çalıştığında diğerini yapmaya gerek yok.
fpt -F 9A1F1H01.bin -NOVERIFY -Y
fpt -F 9A1F1H01.bin NOVERIFY -Y
Dostum ne yapmaliyim acil bakar mısın? Lutfen

Dosya Ekleri

• IMG-20181008-WA0000.jpg
    IMG-20181008-WA0000.jpg
    134,8 KB · Görüntüleme: 391
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı