"Full programlar indir" virüslü dosya

Hocam oyunların hepsini kontrol etmiyorlar virüs var mı yok mu diye olabilir böyle şeyler.

Kanka sıkıntı o değil. Sonuçta ben sıkıntı yaşadım eyvallah, adamlara burada virüs var diyorum. Kanıt istiyor kanıtı atıyorum. Beni siteden banlıyor. İyi niyetin varsa ilgileneceğiz falan yazarsın neden üzerini örtmeye çalışıyorsun ki.

Steam hesabımdan çekilen cüzdan bakiyeme ve Google ads ile reklam verilmeye çalışılmasını da karıştırmam herhalde.

Bunların kanıtı da elinizde var mı? Yanlış anlaşılmasın korsan içerikten virüs bulaşmaz demiyorum, sadece net bir sonuç almak için istiyorum bunları.

Crack dosyalarını zaten anti virüsler virüs olarak görür. Bunu bilmiyor muydunuz?

Crack dosyası ile trojan ve spyware farklı şeyler bilmiyor muydun unutmadan crack dosyası Steam'de pazardan 10 kuruşluk eşyayı 10 TL'ye almaz bunu da bilmiyor muydun.

False Positive'de olabilir. Direkt suçlamak yanlış olur. Korsana yine de destek vermiyorum.

Haklısın hocam. Ama false positive degil harbi harbi trojan ve spyware.

Full programlar indirden bir uygulama indirdim ve antivirüsüm trojan buldu. Uygulamanın altına gidip "virüs var. Sizden bunu beklemezdim" yazdım.

"virüs olduğunu düşünüyorsanız rapor haline getirip nereye ne çıkarttığını, hangi yolları kullandığını, nereye bilgi aktardığını göstermekle yükümlüsünüz.
Virüs var deyip kaçıp gitmek olmaz."
yanıtını aldım. Bende tek tek hangi virüsler olduğunu ve hangi dosyalarda mevcut oldugunu izah eden bir yazı yazdım.

Yorumu onaylamayıp bir de beni banlamışlar. Zaten bu hareketle durumu izah edemediklerini ve suçu kabul ettikleri belli. Bazı arkadaşlar menun olduğunu ve virüs işleri ile uğraşmadıklarını söylüyor. O zaman beni banlamak yerine düzgün bir cevap verebilirlerdi. Korsan kullanmanın doğru olmadıgını biliyorum ama 5 dk lık bir şey için 150 TL ödemek istemedim. Neyse ben yandım siz yanmayın dikkat edin ve asla antivirüsünüzü kapatmayın asla ben kapatmadım ama bir şekilde etkilendim.
En azından antivirüs ne oldugunu haber verdi de önlem alabildim.
evet kesinlikle antivirüsünüzü kapatmayın size bununla ilgili birşey anlatacağım daha iyi kavramanız için bende eskiden korsancı biriydim oyunları uygulamaları genellikle korsan indirirdim çocuktum çünkü para isteyemezdim o kadar neyse sonra yeni bir korsan uygulama yüklemiştim antivirüs yine uyarı verdi bende "aman zaten hep veriyor" diye kapattım ve dosyayı açtım bilgisayarıma birsürü dosya indirildi eba gmail ve birçok hesabım çalınıp +18 paylaşımlar falan yayınlandı o günden sonra virüs programımı kapatmıyorum crack indiriyorsamda önce taratıp sonra açıyorum yani size diyeceğim kesinlikle antivirüsünüzü kapatmayın iyi akşamlar

@donpyro Dosyanın Hybrid Analysis sonucunu paylaşında görelim harbi virüs olup olmadığını.

Bunların kanıtı da elinizde var mı? Yanlış anlaşılmasın korsan içerikten virüs bulaşmaz demiyorum, sadece net bir sonuç almak için istiyorum bunları.
Burada ki dediklerimi de uygularsanız sevinirim.

1661367133565.png

1661367209915.png

Ads yi reklam onay almadan iptal ettim. Ama 10 kuruşluk DotA giriş animasyonunu 11 TL vermem herhalde değil mi hem de oynamadıgım halde.

Anladım, Hybrid Analysis raporu da hazırlayabilir misiniz?
Yukarıdaki mesajımda nasıl hazırlanacağı hakkında rehber linki paylaştım, inceleyebilirsiniz.

@donpyro dosyanın hybrid analysis sonucunu paylaşında görelim harbi virüs olup olmadığını.

Burada ki dediklerimi de uygularsanız sevinirim.

Hocam vürüslü şeyi neden PC de tutayım Full sildim. Ama https://www.full programlarindir.net/adobe-photoshop-2022-indir-full-win-243.html (aradaki boşluğu sil)
Siz indirip bir taratın hocam. Ben mobil veri kullanıyorum pek internetim yok köydeyim.

1661367623557.png

False positive ne biliyorum. Bilmesem bile Steam hesabımdan çekilen cüzdan bakiyeme ve Google ads ile reklam verilmeye çalışılmasını da karıştırmam herhalde.
Hybrid Analysis taramasını yapın dosya icin tam olarak anlayabiliriz ancak benzer bir durum benim içinde gerçekleşti ustune de ödememiş olsam bile 97 TL tutarında bir Google ödemesini tamamlamam gerekiyor bu nedenden dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı