Futbolda nasıl gelişilir?

Bende meslek olarak futbol ile bilgisayar mühendisliği arasında kalmışdım.

Yazılım mühendisliği okumayı düşünüyorum size de bilgisayar mühendisliği tavsiye ederim futbolda cidden yetenekli ve çok azimli olmadığınız sürece para kazanmanız zor bilgisayar mühendisliği çok daha garanti bir meslek.

Yazılım mühendisliği okumayı düşünüyorum size de bilgisayar mühendisliği tavsiye ederim futbolda cidden yetenekli ve çok azimli olmadığınız sürece para kazanmanız zor bilgisayar mühendisliği çok daha garanti bir meslek.

Tamam ama hobi olarak yapsamda gelişmek istiyorum. Mahallede bana futbolda ezik demesinler. Zaten demiyorlarda beni bilmeyenler diyor yani. Daha da gelişmek istiyorum.

Tamam ama hobi olarak yapsamda gelişmek istiyorum. Mahallede bana futbolda ezik demesinler. Zaten demiyorlarda beni bilmeyenler diyor yani. Daha da gelişmek istiyorum.

Dediğim gibi topunuz varsa kendiniz antrenman yapmayı deneyebilirsiniz mahallede oynadığınız futbol zamanını arttırabiliyorsanız arttırabilirsiniz en iyi gelişme yöntemi daha fazla yapmaktır tabii doğru şekilde YouTube'da videolarının olduğunu düşünüyorum bakabilirsiniz.

Dediğim gibi topunuz varsa kendiniz antrenman yapmayı deneyebilirsiniz mahallede oynadığınız futbol zamanını arttırabiliyorsanız arttırabilirsiniz en iyi gelişme yöntemi daha fazla yapmaktır tabii doğru şekilde YouTube'da videolarının olduğunu düşünüyorum bakabilirsiniz.

Bilgiler için teşekkürler.

Kesinlikle futbol kulübüne gidin bende gidiyorum hangi şehirde oldunuğunuzu bilmiyorum gençler birliği PSG altyapısı veya altın ordu onun yerine yeşil marmaris ya da marmaris belediye spor.

Maalesef onlar öyle dönmüyor kral, bahsettiğiniz kulüpleri bilmem fakat bizim burada en iyi takımın altyapısı torpil ve para ile alıyor. Her dönem çocukları "sizi antrenörler izlemeye gelecek" iyi oynayanlar altyapıya yükselecek deyip umutlandırıyorlar. Oraya zar zor üst düzey futbol oynayan çocukları alıyorlar. O da "canları isterse" Oraya yetenek ile girmiş biri olarak söylüyorum ki bu çoğu futbol kulübünde öyle.
Kardeşim benim kendini çok büyük kulüplerde oynayacağım diye kısıtlama. En iyi takım değil de şehrinin küçük, bi' nevi başarısız kulüplerinde başla oynamaya. Tahmin ediyorum ki sizin şehirde de en iyi takımın futbol kursuna gitsen, harika oynasan bile zar zor alacaklar veya hiç almayacaklar. Umudun kırılacak. Küçük takımlarda oyna ki altyapıya alınıp maçlara çıktığında o kadar kötü oyuncu arasından diğer takımların dikkatini çek. Maalesef artık bunlar böyle. En iyi futbol kulübünün 5 yıl futbol kursunda oynayıp alınacağına git kötü bi' futbol kursunda koştur topun peşinden. Seni zaten fark edeceklerdir ;) Ha bi' çare daha var, eğer ben öyle kötü takımda oynamam bekleyemem öyle şeyi diyorsan. Hemen en iyi takımda oynayacağım diyorsan, parayı veren düdüğü çalar mantığı var çoğu yerde. Ver parayı geç altyapıya. Umuyorum ki dediğimi anlayabilmişsindir. :)

Allah bilir kaç tane yıldız gibi çocuğun hakkı yenmiştir o futbol kurslarında.İşte Türk Futbolu ! Süper Lig'de perde arkasında dönenler aynen burada da yaşanıyor.

Geri
Yukarı