Fx 6300 Boşta 29-42 ve Yükte 70-81 Derece İşlemci Sıcaklık Değeri Normal midir?

Normaldir.
Adsız2.png
boşta.png

Sogutucunuz da PWM fan özelliği var. Kendi ayarını sıcaklıga göre yapacaktır. İşlemciniz gerçekten 80 derece olsa idi elinizi dokunduramazdınız ve oyunda FPS düşüleri yaşardınız. Bence ısı sensörlerinde bir problem var. Sorun teşkil edecek bir durum yok. İşlemcinizi garantisi varsa gönderebilirsiniz.

RPM değerlerini maximum'a alma şansın varsa al, terman macunu yenile, olmazsa CPU'nun gücünü düşürebilirsin.
Yada daha güçlü bir soğutucu tercih edebilirsin.

@Croot
Macunu bu sabah yeniledim, aldığım soğutucu zaten "daha güçlü" konumunda.

Soğutucuda en ufak bir sıcaklık hissetmiyorum, kasada da. Değerlerin yanlış gösterdiğini düşünüyorum, daha doğrusu şundan kaynaklı bir sorun olacağını da sanmıyorum ama yinede söyleyeyim: Kasaya şuan eski 250 GB'lık HDD takılı. Yeni bir HDD siparişte bulunmuştum Hepsiburada'dan ama sağolsunlar ürünü arızalı gönderdiler şuan onarımda. Eski HDD benim bir önceki bilgisayarıma takılıydı, şimdi diğer HDD gelesiye kadar eskisini kullanıyorum. Bu durumdan da kaynaklanabilir mi bu ısı değerinin yanlış göstermesi acaba?

Harddiskle alakalı bir durum değil ısınma. i-5 2400 kullanıyorum stok fan ile max 52C alıyorum. Amd Intele göre biraz daha fazla ısınır ama 81 Derece normalin üstünde, Görev Yöneticinden CPU'yu kullanan programlara bak virüs olabilir.
Diğer herşey problemsiz görünüyor.
Birde Fan'ın bacakları tam oturmusmu kontrol et bi benim başıma bi kere gelmişti.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı