Fx 8120 ve GTX 560 sistemde hangi parçayı upgrade etmeliyim?

Fancy Pants

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar iyi çalışmalar. Sosyal medyadan anlamıyorum. Konu açabilmek için baya uğraştım. Rahatsızlığım için çok özür dilerim fakat sormam gereken bir şey var.

AMD FX-8120 8 çekirdek işlemci
Zalman LQ 315 işlemci soğutucu
Thermaltake Litepower 600w güç kaynağı
8 Gb RAM
Nvidia GeForce GTX 560 ekran kartı

AOC 60Hz monitörü olan bir bilgisayarım var. Oyunlarda özellikle Life is Feudal da görüntü ayarlarım düşük olmasına rağmen isteğim performansı alamıyorum. Siz profesyonellere danışmak istediğim ise sistemimde ekran kartımı hangi ekran kartını alarak yükseltebileceğim konusu. Ekran kartı almam gerekiyorsa hangi ekran kartı? Ya da hangi sistem parçasını yükseltmem gerekiyor? Çok teşekkürler yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizde kullandığınız güç kaynağı kaç watt. Bir de ekleyim, hangi oyunlarda hangi ayarlarda kaç fps aldığınızı yazarsanız arkadaşlar daha fazla yardımcı olacaklardır.

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim beyefendi. Donanımdan çok anlamıyorum fakat güç kaynağım Thermaltake Litepower 600w. Oyunlardaki fps yi nasıl ölçebileceğimi de bilmiyorum.

Fraps isimli programı yükleyin. Oyuna girmeden önce aşağı alın. Kendisi otomatik sağ üst kısma o anki fps değerini yansıtacaktır. Çeşitli oyunlarda denemenizi ve ayarları en yükseğe almanızı tavsiye ederim o şekilde test edin.

Çok teşekkürler Fraps isimli programı yükleyip fps değerlerini kayıt altına alacağım. Peki genel olarak ekran kartı değiştirmem konusunda ne düşünmektesiniz?

Bütçe konusunda da 1800 tl lik bir iyileştirme bütçesi oluşturabilirim @atacan.ykl Bey.

970 hiç tavsiye etmiyorum o sisteme. Geleceğe yönelik bişey yapmanız daha karınıza olur. Anakartınızı ve işlemcinizi değiştirelim. Gerçi amd soketlerinden pek fazla anlamıyorum intel kullanıyorum. @atacan.ykl kardeşim daha iyi bilir o işlemci daha götürmez gibi geliyor bana. Anakart işlemci ve kalan paraylada bi 770 şimdilik onu götürür gibi. İlerdede tek derdi ekran kartı olur.

Amd fx x8 9590 işlemci ve msi gtx 970 ile gerçekten güçlü bir sistem yenilemesi olucaktır. Sunduğu teknolojilerden dolayı 900 serisi çıktıktan sonra 700 serisi almak bana mantıklı gelmiyor. Ayrıca gtx 970 neredeyse gtx 780 ti ile aynı performansı veriyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı