G29 ile drift yaparken araba sürekli oversteer oluyor veya araba toplanmıyor

Vallahi hocam pek çok araba denedim ama yok hepsinde aynı sorun var. Özellikle driftten sonra arabayı toplayamamak çıldırtıyor beni.

Hocam siz doğru ayarı yapsanız bile drift atamazsınız. Mesela Forza oynayan kanallara bakarsanız ayarlar ve direksiyon aynı olduğu halde onlar bizden daha iyi yapıyor. Çünkü tecrübeliler, bende G29 alalı 1 hafta oldu zar zor biraz drift atıyorum. Yani alışmamız gerek :(.

Yani gerçek hayattaki şoförlük tecrübeme göre bu şekilde. Vites küçülttüğünde ve gazı köklediği de araba yere oturur. Çünkü torklanır.
Vites küçültüp gaz köklerse devir maksimuma çıkar ve lastikler daha da fazla kayar. Vites yükseltip gaza basarsa o zaman düzelebilir, çünkü tekerler daha az döndüğünden yeri daha iyi kavrar.

Hocam siz doğru ayarı yapsanız bile drift atamazsınız. Mesela Forza oynayan kanallara bakarsanız ayarlar ve direksiyon aynı olduğu halde onlar bizden daha iyi yapıyor. Çünkü tecrübeliler, bende G29 alalı 1 hafta oldu zar zor biraz drift atıyorum. Yani alışmamız gerek :(.

Doğru o da var ama bu şekilde denemeye yanılma yoluyla olmuyor hocam. Benim de bir yılım vardır tahminimce ama bir arpa boyu yol katedemedim. Deneme yanılma ile olacak gibi değil. YouTube'dan videolar bakıyorum nasıl yapıyorlar ama gene de ortada bir şey yok.

Vites küçültüp gaz köklerse devir maksimuma çıkar ve lastikler daha da fazla kayar. Vites yükseltip gaza basarsa o zaman düzelebilir, çünkü tekerler daha az döndüğünden yeri daha iyi kavrar.
Pist zemininde tutuş çok fark etmez. Mantık öyle evet ama pratikte öyle işlemiyor. Sen vites yükselttiğinde daha çok savrulacaksın. Küçülttüğünde daha fazla döneceği için tekerler, bir şekilde yoluna girer araba. O zeminde tekerler her türlü tutunur yola.

Geri
Yukarı